فروش ویژه دستگاه و نرم‌افزار حضور و غیاب

R&D

تحقیق و توسعه

R&D

آیا می دانید تحقیق و توسعه چیست؟ حروف R&D مخفف تحقیق و توسعه است. آنچه R&D در زمینه کسب و کار نشان می دهد و قدرت آن حوزه بسیار مهم و پیچیده ای است که در این مقاله به جزئیات آن خواهیم پرداخت. به قول قدیمی ها «رم یک روزه ساخته نشد» و در مورد محصولات هم همینطور است. تولید هر محصول موفق با تحقیق و توسعه آغاز می شود. در طول این مرحله، یک تیم ایده‌هایی را برای محصولات یا خدمات جدید طوفان می اندیشد، قابلیت حیات آن ایده‌ها را در بازار ارزیابی می‌کند، فناوری‌های لازم را پیدا می‌کند و سپس توسعه آنها را آغاز می‌کند. برای اطلاعات بیشتر این مقاله اطلس را تا انتها بخوانید.

واحد تحقیق و توسعه R&D چیست؟

واحد تحقیق و توسعه یعنی تولید دانش جدید. در یک زمینه تجاری، شرکت ها مقدار هزینه مشخصی را برای توسعه محصولات، فرآیندها یا خدمات جدید صرف می کنند. هنگام توسعه یک محصول یا خدمات جدید، تحقیق و توسعه یکی از اولین گام ها است. آزمایش و نوآوری در این مرحله مستلزم ریسک زیادی است. چرخه تحقیق و توسعه نظری با ایده پردازی و تفسیر آغاز می شود و سپس به مرحله تحقیق و کشف و سپس طراحی و توسعه می رسد. تحقیق و توسعه با بیشتر فعالیت های شرکت متفاوت است. زیرا هیچ سود آنی از آن حاصل نمی شود و عموماً ریسک بیشتری را به همراه دارد و بازده سرمایه گذاری نامشخصی دارد.

حتما بخوانید: بهترین ترین روش حضور و غیاب کارکنان

اهمیت تحقیق و توسعه R&D در کسب و کار

تکنولوژی های نوظهور و بازارهایی که به سرعت در حال تغییر هستند، اهمیت تحقیق و توسعه در تجارت را افزایش می دهند. بسیاری از کسب و کارها دارای عملکرد تحقیق و توسعه هستند، اما آنچه که تحقیق و توسعه در عمل به نظر می رسد به طور چشمگیری متفاوت است. تحقیق و توسعه نیز در صنایع و شرکت های فردی متفاوت است. ما به این موضوع با جزئیات بیشتری نگاه کردیم. ارزیابی مستمر محصولات، خدمات و فرآیندهای موجود نیز بخش کلیدی تحقیق و توسعه است. اگر محصول و خدمات دیگر سودآور نباشد یا ارزش افزوده ای در بازار نداشته باشد، برای تجارت خوب نیست.

حتما بخوانید: راهنمای خرید بهترین دستگاه های حضور و غیاب

فناوری همچنین ممکن است توسعه یابد که می تواند برای کاهش یا افزایش هزینه ها یا کمک به بهبود آنها بهبود یابد و ممکن است شامل بهبود در فرآیندهای تولید محصول باشد. تغییرات قانونی یا تغییرات در درخواست های کاربر ممکن است به این معنی باشد که یک محصول یا فرآیند باید تغییر کند.

انواع تحقیق و توسعه R&D

بخش تحقیق و توسعه با ایده ها و تئوری ها شروع می شود و می تواند مشکلات یا فرصت های جدید را شناسایی کند. تحقیق و توسعه سپس شروع به تحقیق و بررسی ایده ها می کند تا ببیند چه اقدامی ممکن است. دو نوع اصلی تحقیق و توسعه وجود دارد: تحقیقات پایه و تحقیقات کاربردی.

تحقیق پایه به معنای کسب دانش و استفاده از آن برای ایجاد درک و هوش است که کسب و کار بتواند از آن به نفع خود استفاده کند. این دانش می تواند مبنایی برای پروژه های تحقیق و توسعه بیشتر باشد و به تصمیم گیری های استراتژیک تجاری کمک کند. تحقیقات کاربردی نیز به دنبال دستیابی به یک هدف سازمانی خاص است که ممکن است شامل فناوری جدید، رسیدن به بازار جدید، بهبود ایمنی یا کاهش هزینه ها باشد. بهتر است بگوییم تحقیقات کاربردی همان چیزی است که به مرحله توسعه منتهی می شود.

حتما بخوانید: حقوق و دستمزد وزارت کار در سال 1402

تحقیق و توسعه محصولات جدید

تحقیق و توسعه محصول دست به دست هم می دهند. تغییرات سریع در فناوری های نوظهور به این معنی است که همیشه نیاز به سازگاری وجود دارد. قبل از توسعه محصولات جدید، باید بازار و نیازهای مصرف کننده را درک کنید. این زمینه را برای توسعه محصول جدید فراهم می کند. مفاهیم اولیه ابتدا تولید و آزمایش می شوند، پس از آن می توان آنها را برای تحقیقات و آزمایش های بیشتر نمونه سازی کرد.

تحقیق و توسعه در کسب و کارتحقیق و توسعه یک عملیات پیچیده در هر کسب و کاری است و چالش های زیادی دارد. بسیاری از مدیران تحقیق و توسعه به دنبال کاهش زمان توسعه و همچنین برنامه ریزی و نقشه راه حل های آینده هستند. ایجاد فرهنگ نوآوری در کسب و کار از طریق تحقیق و توسعه هدف بسیاری از کسب و کارها است.

هزینه های تحقیق و توسعه R&D

شما با هزینه های تحقیق و توسعه آشنا هستید. تحقیق و توسعه می تواند گران باشد. این هزینه ها به دلیل عدم تضمین بازگشت سرمایه اولیه، بسیاری از مدیران را نگران می کند. اما این یک هزینه ضروری است و هزینه های تحقیق و توسعه باید در بودجه لحاظ شود. در برخی موارد، هزینه های تحقیق و توسعه می تواند یکی از بزرگترین هزینه ها باشد.

حتما بخوانید: مقایسه دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و اثر انگشت

سالانه فهرست شرکت هایی که بیشترین هزینه را برای تحقیق و توسعه می کنند منتشر می شود. آمازون و اپل از جمله شرکت هایی هستند که زمان زیادی را صرف تحقیق و توسعه می کنند. خبر خوب این است که بسیاری از هزینه های تحقیق و توسعه را می توان با اعتبارات تحقیق و توسعه جبران کرد.

اهداف تحقیق و توسعه R&D

هدف نهایی تحقیق و توسعه در یک کسب و کار، بهبود سودآوری است. برای بسیاری از شرکت ها، تحقیق و توسعه برای به دست آوردن و حفظ مزیت رقابتی در صنعت خود ضروری است. این امر تولید محصولات و فرآیندهای بهتر را تسهیل می کند. با توسعه یک محصول یا خدمات جدید یا یک رویکرد منحصر به فرد و نوآورانه، مانند توسعه کارکنان، یک تجارت می تواند از رقبای خود جلوتر بماند. تحقیق و توسعه همچنین می تواند از طریق ابزارهای نوآورانه، افزایش بهره وری یا کاهش ضایعات به فرآیندهای داخلی کمک کند.

تحقیق و توسعه بهره وری کالاها و خدمات تولید شده/تجاری/ارائه شده توسط یک واحد تجاری را افزایش داده است. تحقیق و توسعه مثبت (R&D) شهرت محصولات و خدمات واحد تجاری را افزایش می دهد. با کسب دانش و درک جدید از تحقیق و توسعه، یک واحد تجاری می تواند یک طرح تجاری جدید را آغاز کند و فرصت های جدید را کشف کند. برای ایجاد شرکت ممکن است پس از مطالعه بر اساس سناریوی فعلی بازار، حجم معاملات در بازار را افزایش دهد. به عنوان مثال، شرکت می خواهد قبل از ارائه اسناد به وام دهنده پول قرض کند. در این صورت مدیریت باید مشخصات بستانکار را تحلیل کند. نتایج مثبت تحقیق و توسعه می تواند مزایای بلند مدت سرمایه گذاری در یک واحد تجاری را افزایش دهد. یک واحد تجاری نیز می تواند از نیروی انسانی موجود در سطح بهینه استفاده کند.

معایب تحقیق و توسعه R&D

• تحقیق و توسعه هزینه های شرکت را افزایش میدهد و پیامدهای آن می تواند مثبت و منفی باشد.

• برای انجام تحقیق و توسعه باید نیروی انسانی مجزا توسط واحد به کار گرفته شود که این امر باعث افزایش هزینه های شرکت می شود.

• این فرآیند بسیار دشوار است و برای انجام تحقیق و توسعه (R&D) به نیروی انسانی بسیار با تجربه و ماهر نیاز دارد.

• نتایج میتواند مصنوعی باشد.

• شکست در تحقیق و توسعه بر حجم فروش و درآمد تأثیری نخواهد داشت.

• چه یک واحد تجاری نتایج مثبت یا منفی داشته باشد، هزینه های محصول توسط هزینه های تحقیق و توسعه افزایش می یابد و افزایش قیمت محصول می تواند بر حجم فروش تأثیر بگذارد.

محدودیت تحقیق و توسعه R&D

• نتایج مثبت ، منفی و مصنوعی

• انتخاب نوع تحقیق و توسعه تا زمانی که منابع انسانی نتوانند سناریوی بازار فعلی را درک کنند بسیار دشوار است.

• خطر درگیری در این پروژه ها باید با بودجه کافی همراه باشد.

• گاهی اوقات، به دلیل تغییرات در سناریوی سیاسی، رقبای جدید بازار یا کاهش قیمت، تحقیق و توسعه ممکن است در نیمه راه به پایان برسد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
ارتباط مستقیم