بهترین ترین روش حضور و غیاب کارکنان

ساعات حضور و غیاب بخشی از فرآیند و چرخه کاری برای تمامی شرکت ها، ادارات و سازمان ها محسوب می شود. حضور و غیاب در ساعات کاری بسیار مهم است زیرا تاثیر زیادی بر کیفیت فعالیت های منابع انسانی دارد. همانطور که می دانیم نیروی انسانی یکی از مهمترین سرمایه های هر سازمانی است. کلیه فرآیندها اعم از جذب و استخدام، حضور و غیاب، جبران خدمات، تعیین پاداش، آموزش و … مربوط به نیروی انسانی است. بیشتر فعالیت های یک سازمان متولی نیروی انسانی است، از این رو ساعت حضور و غیبت کارکنان از اهمیت زیادی برخوردار است.

حتما بخوانید: راهنمای خرید بهترین دستگاه های حضور و غیاب

انتخاب بهترین روش برای تعیین ساعات حضور و غیبت یکی از معضلات منابع انسانی است تا شرکت پیشرفت کند و از رقبای خود پیشی بگیرد. برای رسیدن به اهداف خود باید به فکر توسعه نیروی انسانی سازمان باشید. یکی از راه های پرورش آنها سیستم کنترل و ارزیابی است که با تعیین ساعات حضور و غیاب کارکنان موثر است. همان طور که بسیاری از سازمان ها با این مشکل مواجه هستند، برخی از کارمندان هستند که ساعات حضور و غیبت را جدی نمی گیرند و سعی می کنند به گونه ای عمل کنند که هیچکس متوجه غیبت آنها در محل کار نشود و برای دریافت مزایای اضافه کاری نیز تلاش کنند. شما نمی توانید کارکنان سخت کوش را از سایر کارمندان تشخیص دهید و این مشکل به تدریج سطح عملکرد کارکنان سخت کوش را پایین می آورد.

مدیریت حضور و غیاب پیچیده و دشوار نیست. امروزه ابزارهای حضور و غیاب بسیاری طراحی و ساخته شده است که در این زمینه بسیار موثر هستند. اگر برای این مشکل راه حلی پیدا نکنید به مرور زمان آسیب های جبران ناپذیری به سازمان وارد می کند. تعیین ساعات حضور و غیاب یکی از راه های تعیین سطح دستمزد و پاداش است که اگر به خوبی کنترل نشود منجر به تفرقه بین کارکنان می شود پس باید هر چه زودتر بهترین راه را انتخاب کنید. یکی از این راه ها استفاده از نرم افزار حضور و غیاب است.

حتما بخوانید: معرفی بهترین برند دستگاه حضور و غیاب 2023

نرم افزار حضور و غیاب

نرم افزار حضور و غیاب زمانی یکی از ابزارهای کاربردی هر سازمانی برای تعیین ساعت حضور و غیاب می باشد. اگر به دنبال مدیریت صحیح و اصولی منابع انسانی در سازمان خود هستید، استفاده از نرم افزار حضور و غیاب را به شما پیشنهاد می کنیم. این نرم افزار حضور و غیاب دارای مزایایی است که نشان از برتری آن نسبت به سایر ابزارهای حضور و غیاب دارد. بسیاری از سازمان ها هنوز از دستگاه ها یا نرم افزارهای صفحه گسترده برای تعیین ساعات حضور و غیاب استفاده می کنند که علاوه بر زمان بر بودن محاسبه و ثبت آن، مستعد خطا نیز می باشد. بنابراین استفاده از ابزارهایی که هم زمان بر و هم مستعد خطا هستند باعث می شود مدیران نتوانند از ابزارهای تشویقی استفاده کنند و این باعث کاهش انگیزه کارکنان می شود که به مرور زمان تاثیر زیادی بر سازمان خواهد داشت. امروزه خوشبختانه نرم افزارهای حضور و غیاب طراحی شده است که تمامی این مشکلات را برطرف می کند و زمان حضور و غیاب کارکنان را بسیار دقیق و در کمترین زمان ممکن ثبت می کند و استفاده از این نرم افزار برای سازمان های بزرگی است که تعداد پرسنل زیادی دارند. بسیار مناسب خواهد بود.

حتما بخوانید: سوالات پرتکرار دستگاه های حضور و غیاب

مزایای نرم افزار حضور و غیاب

زمانبدی دقیق

استفاده از نرم افزار حضور و غیاب به مدیران این امکان را می دهد تا به راحتی حضور و غیاب کارکنان را بررسی کنند و حتی در صورت نیاز به داده ها دسترسی داشته باشند. نرم افزار حضور و غیاب علاوه بر ثبت زمان حضور و غیاب، امکان تحلیل داده ها را نیز فراهم می کند.

امکان شیفت بندی

با کمک نرم افزار حضور و غیاب می توانید شیفت ها را به صورت خودکار انجام دهید و نیازی به صرف زمان زیادی برای پرکردن دستی شیفت ها ندارید.

ردیابی زمان

یکی از مزایای منحصر به فرد نرم افزار حضور و غیاب. با کمک این نرم افزار می توان تمامی عوامل مرتبط با کارکنان را به صورت دقیق و سریع گزارش کرد. مدیریت هوشمند تعیین و گزارش ساعات حضور و غیاب کارکنان باعث کاهش هزینه ها و افزایش سطح بهره وری و کارایی کارکنان و سازمان می شود. با توجه به اینکه همه سازمان ها در جهت افزایش سود و بهره وری تلاش می کنند، توجه زیادی به توسعه نیروی انسانی خود دارند. توجه به کارکنان یک مزیت رقابتی برای هر سازمانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا