اخبار و مقالات

مطالبی در مورد نرم افزار حضور و غیاب

مطالبی در مورد نرم افزار حضور و غیاب

نرم افزار حضور و غیاب به شرکت ها و موسسات کمک می کند. تا با دقت بیشتری بر روی عملکرد کارکنان نظارت کنند. با داشتن نظارت بر کارمندان می توان نظم و عملکرد یک شرکت را بهبود بخشید. به کمک سخت افزار مناسب می توان میزان فعالیت کارمندان را نیز مشخص کرد. بر این اساس دیگر هیچ گونه خللی در روند کار پیش نخواهد آمد.

نرم افزار حضور و غیاب
نرم افزار حضور و غیاب

نرم افزارهای حضور و غیاب کاربردهای زیادی دارد. و تنها برای حضور و غیاب استفاده نمی شود. بلکه شما می توانید به کمک این سیستم حتی زمان ورود و خروج را ثبت کنید. بر اساس آن به کارمندان پاداش و یا مرخصی دهید. تکنولوژی انجام بسیاری از فعالیت ها را آسان کرده است تا جایی که بدون نیاز به نیروی انسانی حتی می توان دستمزد هر کارمند را متناسب با فعالیتی که در ماه و یا در سال داشته به راحتی پرداخت نمایید. نرم افزارهای حضور و غیاب به صورت آنلاین نیز قابل بررسی است. به همین خاطر هر کجا که باشید؛ می توانید از طریق این سیستم فعالیت کارکنان را زیر نظر داشته باشید.

بررسی آنلاین نرم افزارها

بررسی آنلاین نرم افزار حضور و غیاب برای مدیر شرکت این امکان را فراهم می کند ؛ تا به آسانی حتی از راه دور کنترل و نظارت کامل را بر روند فعالیت کارکنان داشته باشد . تا از نظم و فعالیت تمام پرسنل مطلع باشد. شرکتی می تواند پیشرفت کند که کارمندان فعال و با پشتکاری داشته باشد. به همین خاطر بررسی فعالیت کارمندان اهمیت بسیار زیادی دارد.

برای داشتن نظارت بهتر بر روی کارمندان نیاز است؛ تا از طریق یک نرم افزار مناسب ساعات کاری و فعالیت های کارمندان مورد ارزیابی قرار بگیرد.

کارفرما از راه های مختلفی ممکن است به بررسی فعالیت های کارمندان بپردازد. ولی آیا این روش ها معتبر هستند و نتایجی درستی را به او می دهند یا خیر. نرم افزار های طراحی شده به دلیل دقت بالایی که دارند، نتایج کاملاً درست و بدون اشتباه را را در اختیار شما قرار می دهند. به همین خاطر شما با خیال راحت می توانید به این نتایج اعتماد کنید.

نرم افزار حضور و غیاب
نرم افزار حضور و غیاب

آشنایی با نرم افزار حضور و غیاب

در گذشته پروسه حضور و غیاب چندان اصولی و کنترل شده نبود. به همین خاطر بسیاری از کارمندان از این موضوع سو استفاده می کردند. و از این طریق روزهای متعددی را فعالیت نداشتند. ولی از کارمند دیگری می خواستند که به جای آنها از روی معرفت حضور بزنند. این روند تا مدت ها ادامه داشت تا بالاخره با روی کار آمدن  نرم افزار حضور و غیاب نظم در اداره ها و سازمان ها برقرار شد.

عملکرد نرم افزارهای حضور و غیاب می تواند بر اساس اثر انگشت و حتی چهره باشد. دقت نرم افزار حضور و غیاب بسیار بالا است به همین خاطر دچار اشتباه نمی شود. و این چنین می تواند به راحتی از حضور کارمندان در محیط کار مطلع شد. چهره و لیست اثر انگشت کارمندان باید از قبل در این سیستم ثبت شود. دقت نرم افزارهای حضور و غیاب نسبتاً بالا است به همین خاطر احتمال اشتباه بسیار کم است.

در دنیای امروز که تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده است. باید از امکانات و تجهیزات استفاده نمایید. تا از این طریق به کارها و فعالیت های شرکت خود سرعت ببخشید. در هر شرکتی نظم اهمیت بسیار زیادی دارد، هرچقدر شرکت و موسسه بزرگ تر باشد. آنگاه کارمندان بیشتری در آنجا مشغول به کار خواهند شد. و مسلماً رسیدگی به حضور و غیاب تمامی این افراد کار چندان آسانی نخواهد بود و بسیار زمان گیر است. به کمک نرم افزار حضور و غیاب می توان در زمان بسیار کم به طور کاملاً دقیق با امنیت بالا حضور و غیاب کارمندان را ثبت کرد.

ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب

به کمک نرم افزارهای  حضور و غیاب حتی می توان مرخصی ها را نیز مشخص کرد. و این چنین کارمندان می توانند از تعداد غیبت های مجازی که دارند استفاده نمایند.

نرم افزارهای  حضور و غیاب آنقدر پیشرفته و مجهز است. که شما هر فعالیتی که در نظر داشته باشید می توانید به نرم افزار حضور و غیاب اضافه کنید. اگر مدیر یک شرکت هستید و تمایل دارید تا در زمان های مختلف عبور و مرور کارمندان را بررسی کنید. می توانید نرم افزار حضور و غیاب تهیه و نصب کنید زیرا به شما این امکان را می دهد. تا در هر زمان که می خواهید به صورت آنلاین از حضور کارکنان مطلع شوید.

اگر دنبال یک نرم افزار کامل هستید که حتی زمان تاخیر کارمندان را نیز مشخص کند؛ باید نرم افزار حضور و غیاب را تهیه نمایید. نرم افزارهای حضور و غیاب قابلیت های فوق العاده ای دارد که می تواند به کسب و کار شما نظم ببخشد. به کمک نرم افزار حضور و غیاب می توانید به کارمندانی که وقت شناس هستند و غیبت نمی کنند پاداش دهید. در صورت تمایل حتی می توانید برخی از اطلاعات را ویرایش کنید.

برخی دیگر از ویژگی های نرم افزارهای حضور و غیاب

نرم افزار حضور و غیاب توانسته است.  بسیاری از کارها را سرعت ببخشد، شما به راحتی می توانید در هر زمان که بخواهید. با توجه به اطلاعاتی که در مورد فعالیت کارمندان خود دارید نسبت به پرداخت دستمزد و حتی پاداش کارکنان اقدام نمایید. شما می توانید برخی از امکانات و قابلیت هایی که خودتان در نظر دارید نیز به این سیستم اضافه کنید. تنظیم این سیستم به صورت دستی نیز امکان پذیر است و کار با این سیستم چندان دشوار نیست.

شرکت ها به دلیل زیاد بودن تعداد پرسنل و کارمندان باید از تکنولوژی استفاده کنند؛ تا امنیت و دقت ثبت امور مهم از جمله فعالیت کارمندان را افزایش دهند. استفاده از نرم افزار حضور و غیاب موجب احساس رضایت کارمندان خواهد شد. زیرا به کمک نرم افزار حضور و غیاب مراحل اداری مختلف مربوط به محاسبه دستمزد و حقوق کارمندان به صورت غیر دستی و به کمک نرم افزار انجام خواهد شد. و همین موضوع باعث می شود تا کارمندان به راحتی دستمزد خود را دریافت نمایند.

معرفی برخی از ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب
معرفی برخی از ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب

در مورد دستگاه حضور و غیاب بیشتر بدانید

دستگاه حضور غیاب با نرم افزارهای حضور غیاب تفاوت دارد. و این دو کاملا با یکدیگر فرق می کنند. برای ثبت حضور و غیاب کارمندان می توان از دستگاه مخصوص استفاده کرد؛ ولی بسیار از عملکرد ها مبنی بر کنترل فعالیت و کارکرد کارمندان و موضوعاتی از این قبیل به کمک دستگاه حضور و غیاب ثبت نمی شود. به همین خاطر باید از نرم افزارهای حضور و غیاب استفاده کرد؛ تا تمام کارکرد ها و فعالیت های کارمندان را بتوان ثبت کرد.

دیگر کمتر شرکتی پیدا می شود که بر کارکرد کارمندان نظارت نکند. با داشتن یک سیستم منظم و سازماندهی شده به راحتی می توان متوجه شد که هر فرد در طول ساعت کاری چقدر فعالیت می کند. تا از این طریق بتوان به کارکنان فعال و با پشتکار پاداش داد. به کمک این سیستم می توان از هر بی نظمی جلوگیری کرد. باید از تکنولوژی های روز دنیا جهت پیشرفت و سرعت بخشیدن به فعالیت ها استفاده کنیم.

هزینه نرم افزار حضور و غیاب چندان زیاد نیست؛ به همین خاطر می توان گفت که استفاده از نرم افزارهای  حضور و غیاب از هر جهت به نفع شما است. و برای شما نتایج مثبتی را به دنبال خواهد داشت. در هر شرکتی ساعت و شیفت کاری فرق می کند. نرم افزار حضور غیاب با توجه به اطلاعات و داده ای که شما به آن بدهید. فعالیت های کارمندان را ثبت خواهد کرد.پ تنظیمات دستی نیز دارد. و شما هر دفعه که بخواهید می توانید اطلاعاتی را به نرم افزار حضور و غیاب اضافه کنید و یا از آن کم کنید.

چرا باید از نرم افزار برای حضور و غیاب استفاده کنیم؟

کارفرما برای رسیدگی به امور یک شرکت به چندین همکار، معاون و … نیاز دارد. اما در مورد رسیدگی به حضور و غیاب کارمندان اگر به صورت دستی انجام شود؛ ممکن است با خطا و اشتباه همراه باشد. و علاوه بر این نظارت بر فعالیت کارمندان به صورت دستی امکان پذیر است. به همین خاطر نیاز است تا یک نرم افزار کاملا پیشرفته در محیط کار وجود داشته باشد که عملکرد کارکنان یک شرکت را با جزئیات کامل ثبت کند؛ تا تمامی امور با نظم پیش برود.

انجام برخی از امور به صورت دستی، بسیار زمان بر است. به طور مثال کنترل فعالیت کارمندان در طول روز توسط نیروی انسانی امکان پذیر نمی باشد. به همین خاطر استفاده از تکنولوژی و برنامه های پیشرفته بسیار ضروری است. لازم به ذکر است که حتی در شرکت های کوچک نیز باید از نرم افزارهای حضور و غیاب استفاده شود . در غیر این صورت سرعت رسیدگی به امور شرکت بسیار پایین خواهد بود. سرعت و نظم هر دو برای پیشرفت یک شرکت مهم هستند به همین خاطر باید به این موارد توجه کرد.

دلایل دیگر استفاده از نرم افزارهای حضور و غیاب در کسب و کارها

شرکت های کوچک نیز برای اینکه پیشرفت کنند باید امورد خود را با سرعت بالاتری انجام دهند. و نیاز است تا کارمندان به طور منظم در شرکت فعالیت داشته باشند. بنابراین اگر مدیر یک شرکت کوچک هستید؛ با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب می توانید پیشرفت کنید. و شرکت خود را گسترش دهید.

کارمندان بعد از هر بازه زمانی مشخص انتظار دریافت حقوق دارند. در صورت انجام دستی حضور و غیاب و سایر فعالیت ها موجب می شود. تا این اطلاعات دیرتر بررسی شوند و پرداخت حقوق کارمندان با تاخیر انجام شود. که مسلما این موضوع برای کارمندان آزار دهنده خواهد بود. نرم افزارهای حضور و غیاب این امکان را برای شرکت فراهم می کند؛ تا تمامی اطلاعات مربوط به حقوق و پاداش پرسنل زحمت کش را در کوتاه ترین زمان با دقت بالا انجام دهد. تا که تمامی پرسنل در زمان مشخص حقوق خود را دریافت نمایند.

دلایل استفاده از نرم افزار برای حضور و غیاب چیست؟

سرعت بخشی و نظم دهی به امور کمک نرم افزار
سرعت بخشی و نظم دهی به امور کمک نرم افزار

همواره انجام امور به کمک سیستم های پیشرفته باعث سرعت بخشیدن و نظم دهی بالا می شود. برخی از امور تنها به کمک نیروی انسانی امکان پذیر است. ولی در موارد دیگر نرم افزار ها و دستگاه های پیشرفته بسیار کارآمد خواهند بود. او استفاده از آنها به نفع شرکت و پرسنل است. قیمت خرید این دستگاه و نرم افزار با توجه به کارایی بالایی که دارند؛ بسیار به صرفه است. و همچنین بعد از بروز هر گونه اختلال در روند کارکرد دستگاه می توان آن را به آسانی در حداقل زمان تعمیر کرد.

نرم افزار حضور و غیاب موجب می شود تا امور اداری مختلف به کمک نرم افزار انجام داده شود. و دیگر نیازی به استفاده از کاغذ و ثبت دستی هیچ پرونده ای نیست. به همین خاطر امنیت در ثبت بسیاری از رویداد ها بیشتر خواهد شد. از طرفی هزینه های مربوط به مصرف کاغذ تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. در گذشته به دلیل سنتی انجام شدن امور اداری بسیاری از پرونده ها گم می شدند و یا حتی اطلاعات مربوط به حضور و غیاب کارمندان ممکن بود از بین برود. حال با کمک نرم افزار حضور و غیاب دیگر مشکلاتی از این قبیل پیش نخواهد آمد.

دیگر دلایل استفاده از نرم افزار برای حضور و غیاب

هرچقدر فعالیت های اداری با سرعت بیشتری انجام شوند به نفع شرکت است. در شرکت ها موضوعات بسیاری وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود. مسلما یک نرم افزار پیشرفته سریع تر از چند نیروی انسانی می تواند برخی از امور طاقت فرسا را انجام دهد. استفاده از نرم افزارهای حضور و غیاب به شرکت ها کمک می کند تا نیروهای کار انسانی را برای فعالیت های دیگر مشغول به کار کنید. و امور رسیدگی به فعالیت کارمندان را به این  نرم افزار واگذار کنید تا با دقت و سرعت بسیار بالاتری انجام گیرند.

تفاوت نرم افزار و دستگاه حضور غیاب

لازم به ذکر است که دستگاه حضور و غیاب و نرم افزارهای حضور و غیاب با یکدیگر فرق می کنند. و این مسئله باید با دقت بررسی شود. دستگاه حضور و غیاب سیستمی است که کارمندان به کمک آن می توانند؛ ساعت حضور خود را در اداره و یا شرکت به ثبت برسانند. این دستگاه ها انواع مختلف دارند که ممکن است به کمک اثر انگشت و یا چهره کار کنند. در برخی از موارد عملکرد دستگاه های حضور و غیاب با وارد کردن کد و یا رمز خاصی  کنترل می شود.

دیگر تفاوت نرم افزارها و دستگاه های حضور غیاب

در هر شرکتی استفاده از دستگاه حضور و غیاب و نرم افزار حضور و غیاب اهمیت بسیار زیادی دارد. نرم افزار حضور و غیاب علاوه بر ثبت حضور و غیاب کارمندان، به بررسی فعالیت ها و اضافه کاری کارمندان و پرسنل نیز می پردازد. نرم افزارهای حضور و غیاب قابلیت های بسیار زیادی دارد که دستگاه حضور و غیاب نمی تواند این امور را رسیدگی کند. به همین خاطر استفاده از نرم افزار حضور و غیاب در هر شرکتی لازم و ضروری است.

نرم افزار حضور و غیاب به صورت کاملا پیشرفته سازماندهی شده است. و قابلیت بروز شدن را نیز دارد به همین خاطر شما بعد از مدتی می توانید قابلیت های نرم افزار حضور و غیاب خود را افزایش دهید. امروزه نرم افزارهای مختلفی برای آسان تر شدن امورد اداری طراحی شده اند ولی نرم افزار حضور و غیاب کارایی بسیار بیشتری دارد.و تمام شرکت هایی که از نرم افزارهای حضور و غیاب استفاده می کنند از عملکرد آن راضی هستند.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

همانطور که گفته شد برای ثبت حضور و غیاب به دستگاه مناسبی نیاز است. که لیست تردد پرسنل را در هر زمان با دقت بالا ثبت کند. اما امور فراتر از این مثل بررسی و کنترل فعالیت کارکنان و حساب کردن حقوق و دستمزد از جمله مواردی است. که به کمک نرم افزار باید ثبت شود به همین خاطر توجه داشته باشید. که دستگاه حضور و غیاب با نرم افزار حضور غیاب متفاوت است.

اثر انگشت هر فردی مختص به خود او است؛ به همین خاطر می توان از این موضوع برای پیگیری حضور کارکنان در اداره استفاده کرد. استفاده از اثر انگشت امنیت سیستم های اداری را افزایش خواهد داد. بخصوص برای شرکت های خصوصی که اطلاعات محرمانه ای دارند که تنها باید کارمندان ویژه در آنجا مشغول به کار باشند. در چنین شرایطی استفاده از اثر انگشت باعث تسریع بسیاری از امور خواهد شد.

از مزایا دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

دستگاه های حضور و غیابی که به کمک اثر انگشت کار می کنند مزایای بسیار زیادی دارند. این نوع سیستم ها دقت بسیار بالایی دارند و هیچگاه خطا و اشتباهی در انجام امور پیش نخواهند آورد. علاوه بر این دستگاه های حضور و غیاب نیازی به ناظر ندارند. هزینه خرید این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های رمزی اندکی گران تر است. ولی عملکرد و دقت این دستگاه به مراتب بیشتر است.

یکی از ایراد هایی که دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی دارد؛ این است که برخی از افراد به دلیل انجام کارهای دشوار ممکن است اثر انگشت دست های آنها فرسوده شده باشد. به همین خاطر دستگاه نمی تواند به آسانی این اثر انگشت ها را شناسایی کند. به همین خاطر ممکن است در این موارد مشکل به وجود بیاید. دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی در انواع مختلفی وجود دارد. و برخی از این دستگاه ها قدرت عمل بالاتری دارند. و تشخیص اثر انگشت توسط این دستگاه ها با سرعت بالاتری انجام می شود.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی
دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

از جمله جدیدترین و بخصوص ترین دستگاه های مربوط به حضور و غیاب، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره است. این دستگاه می تواند شکل و چهره تمام پرسنل را تشخیص بدهد. و کافی است تا کارمند هنگام ورود به شرکت نگاهی به این دستگاه بیندازد. تا حضور او در سیستم ثبت شود. لازم به ذکر است که از قبل لیستی از عکس های پرسنل و کارگزاران شرکت باید به دستگاه داده شود تا دستگاه داده های مربوط به کارمندان را پردازش کند. و بتواند آنها را تشخیص دهد.

از دیگر ویژگی های دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره بسیار پیشرفته است؛و شما می توانید در صورت استخدام کارمند جدید، اطلاعات مربوط به عکس او را به سیستم اضافه کنید. تا که حضور او نیز در این دستگاه ثبت شود. گاهی اوقات ممکن است دستگاه دچار اشتباه شود و نتواند به درستی چهره کارمند را تشخیص دهد. در چنین شرایطی برخی از دستگاه علاوه بر تشخیص چهره، تشخیص اثر انگشت نیز دارند و فرد می تواند از اثر انگشت خود استفاده کند.

تمامی دستگاه های مربوط به حضور و غیاب با دقت بالایی ساخته می شوند. تا درصد خطلا در این دستگاه بسیار پایین باشد. دستگاه هایی که علاوه بر تشخیص چهره، قابلیت تشخیص اثر انگشت را نیز دارند.  بسیار ویژه و اصولی هستند و استفاده از این دستگاه ها باعث جلوگیری از بروز هر گونه خطا و اشتباه در روند ثبت حضور و غیاب خواهد شد. این دستگاه ها در صورت اختلال در عملکرد قابل تعمیر شدن هستند.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره  
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره
آموزش نصب و راه اندازی نرم افزار حضور و غیاب اطلس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه