دستگاه حضور و غیاب سوپریما مدل (FaceStation F2) جهت کنترل دسترسی

جهت بهره برداری مخاطبین، که قصد خرید دستگاه حضور و غیاب دارند. دستگاه حضور و غیاب سوپریما به تفصیل معرفی شده. و ویژگی های فنی منحصر به فرد آن در ترکیب اطلاعات و هوش مصنوعی، به منظور بازشناخت الگو و تشخیص چهره، در کنار تشخیص اثر انگشت و عملکرد با کارت RFID و NFC گوشی های همراه تبیین شده است.

دستگاه حضور و غیاب سوپریما F2

معرفی دستگاه حضور و غیاب سوپریما جهت کنترل دسترسی

اگر به عنوان مسئول کارگزینی یا حراست، جهت کنترل دسترسی و ثبت ورود و خروج نفرات به دنبال خرید دستگاه حضور و غیاب هستید. دستگاه حضور و غیاب سوپریما از هر لحاظ مناسب و ایده آل و در برخی زمینه ها، منحصر به فرد می باشد.      

دستگاه حضور و غیاب سوپریما یک پایانه چند حالته ترکیب اطلاعاتی با کارایی بدون رقیب در تشخیص چهره، حضور و غیاب و کنترل دسترسی است. و از هر لحاظ مناسب محیط های اداری می باشد. به دلیل ویژگی های فنی که در ادامه ذکر خواهد شد. دستگاه حضور و غیاب سوپریما بهترین تجهیز چند حالته در کلاس کاری تجهیزات مشابه می باشد. دستگاه حضور و غیاب سوپریما مدل FaceStation F2  یک راه حل بدون تماس برای تشخیص چهره و ضمناً امنیتی مقاوم و پایدار مبتنی بر رمزنگاری داده را فراهم نموده است.

کارایی دستگاه حضور و غیاب سوپریما

دستگاه حضور و غیاب سوپریما یک تجهیز مبتنی بر ترکیب اطلاعات بوده . که  کارایی بالای آن در تشخیص چهره، نیازی به تطابق کامل چهره کاربر و تصویر ذخیره شده. از او در پایگاه داده ندارد. استفاده از تکنولوژی و فناوری منحصر به فرد در ترکیب اطلاعات سبب گردیده کارایی استثنایی غیرقابل فریب و غیر قابل جعل در این محصول وجود داشته باشد.

این ترکیب اطلاعات همانا بهره مندی همزمان از تصویر مرئی و مادون قرمز برای تشخیص چهره می باشد. و همین ترکیب اطلاعات، سبب قابلیت اطمینان بالا و ویژگی غیر قابل فریب بودن تجهیز می‌گردد. بگونه ای که دستگاه حضور و غیاب سوپریما به نرخ اندک خطا معادل یک تشخیص اشتباه در ۱۰ میلیارد بار عملکرد دست یافته است. همچنین ویژگی چند حالته عملکرد دستگاه سبب گردیده به غیر از تشخیص چهره، قابلیت دریافت اطلاعات اثر انگشت یا کارتهای آر اف آی دی یا ان اف سی گوشی همراه نیز میسر گردد.

بیماری کرونا و دستگاه حضور و غیاب سوپریما

از ویژگی های جالب دستگاه حضور و غیاب ، که با شرایط فعلی هم گیری بیماری کرونا تطابق معناداری دارد. بهره مندی از دوربین حرارتی جهت تشخیص دمای پوست بدن کاربر بوده که نتیجه آن اعلام هشدار و عدم صدور مجوز ورود به افراد فاقد ماسک میباشد. قابلیت تشخیص افراد بدون ماسک در شکل زیر نمایش داده شده است.

دستگاه حضور و غیاب سوپریما

برخی ویژگی های دستگاه حضور و غیاب سوپریما

 ظرفیت حافظه دستگاه حضور و غیاب سوپریما شگفت انگیز بوده به گونه‌ای که تعداد ۱۰۰ هزار کاربر را پوشش میدهد. این حافظه توانایی دارد ۵۰ هزار تصویر را ذخیره نماید. و همچنین تا ۵ میلیون داده متنی را ثبت و ضبط نماید. منظور از از صد هزار کاربر، تعداد صد هزار لاگ اثر انگشت و منظور از ۵۰ هزار تصویر، تعداد ۵۰ هزار چهره ثبت شده می باشد. که این ارقام، ظرفیت شگفت‌انگیز حافظه این تجهیز را بیان می کند.

امنیت اطلاعات در دستگاه حضور و غیاب سوپریما در دو لایه تعریف شده است. لایه نخست رمزنگاری کامل اطلاعات بیومتریک افراد و کاربران می باشد. که به نحوی شخصی محسوب می شود. از سوی دیگر اطلاعات ورود خروج و برچسب های زمانی و دیگر اطلاعات مرتبط با کنترل دسترسی افراد. به عنوان اطلاعات کارگزینی، تماماً به صورت رمزنگاری شده ذخیره و ثبت می گردد.

طراحان دستگاه حضور و غیاب سوپریما موضوع سهولت استفاده کاربر را مد نظر داشته اند. به همین منظور نمایشگر ۷ اینچ  مناسب برای این وسیله تعبیه گردیده. و قابلیت تشخیص هنگام راه رفتن، بدون نیاز به توقف و ایستادن کامل کاربر در مقابل دستگاه پیاده سازی شده است است. همچنین در فواصل ۵۰ سانتی متر ۱۳۰ سانتی متر از دستگاه قابلیت تشخیص چهره ممکن میباشد.

دیگر ویژگی های دستگاه حضور و غیاب سوپریما

دستگاه حضور و غیاب سوپریما با داشتن درجه حفاظت محیطی آی پی ۶۵ (IP65) در مقابل گرد و غبار و رطوبت مقاوم بوده. به گونه‌ای که در تمام محیط‌های داخلی سرپوشیده با تنوع نوری مختلف قابلیت استفاده دارد.

 زمان لازم برای شناسایی و تشخیص چهره کمتر از نیم ثانیه می باشد. تصاویر با رزولوشن ۳۰۰ در ۴۰۰ پیکسل به صورت ۵۰۰ نقطه در اینچ مربع ضبط می‌گردند. و تشخیص اثر انگشت به صورت زنده و و زمان حقیقی و بلادرنگ، مبتنی بر رویکردهای هوش مصنوعی مانند یادگیری عمیق یا deep learning می باشد.

دستگاه حضور و غیاب برای ارتباطات شبکه‌ای از اترنت ۱۰ مگابیت بر ثانیه و همچنین واسطه سریال rs485  استفاده می نماید. همچنین usb را پشتیبانی می کند و به یک رله به عنوان عملگر مجهز می باشد. قابلیت تمپر پروف ( tamper proof) جهت مقابله با بازگشایی و دستکاری دستگاه فراهم شده. و منبع تغذیه ۱۲ الی ۲۴ ولت با جریان مصرفی حداکثر دو و نیم آمپر مورد نیاز می باشد. وجود دوربین مادون قرمز سبب گردیده وابستگی بین عملکرد دستگاه و نور مرئی محیطی وجود نداشته باشد.

دستگاه حضور و غیاب سوپریما
دستگاه حضور و غیاب

مدلهای DB و AB از این محصول صرفاً اطلاعات چهره را تشخیص داده؛ اما مدل ODB از این محصول علاوه بر تشخیص چهره، تشخیص اثر انگشت را نیز پوشش می‌دهد. تنوع منحصر به فردی در گزینه‌ها برای تعامل با انواع کارتهای مبتنی بر آر اف آی دی وجود دارد. کارت‌های آر اف آی دی RFID نیز نیاز به تماس لمسی با دستگاه نداشته. و در فواصل ۳ الی ۵ سانتی متر عمل می نمایند. همانگونه که ذکر گردید قابلیت مکالمه سیگنالی با ان اف سی یا NFC گوشی های همراه هوشمند نیز وجود دارد.

پردازنده دو هسته ای، از دیگر ویژگی دستگاه حضور و غیاب 

همچنین دستگاه حضور و غیاب سوپریما از پردازنده دو هسته ای ۱.۸ گیگاهرتز با پشتیبانی پردازنده چهار هسته ای ۱.۴ گیگاهرتز و حافظه فلش ۱۶ گیگابایت به همراه ۲ گیگابایت حافظه رم بهره می‌برد. نمایشگر رنگی ۷ اینچ با رزولوشن ۸۰۰ در ۱۲۸۰ پیکسل از ویژگی های این محصول می باشد. صدای ضبط شده و پخش شونده از این دستگاه با دقت ۱۶ بیت نمونه برداری می گردد. این دستگاه قابلیت عملکرد از ۲۰- درجه الی ۵۰ + درجه سانتیگراد را دارد .و همچنین در رطوبت محیطی صفر الی 80% کار می کند.

مدل هایی که صرفاً با تشخیص چهره کار می کنند؛ کوچکتر و با ابعاد تقریبی ۱۲ در ۲۲ در ۲۳ سانتی متر و وزن حدود ۵۸۰ گرم می باشند. مدل های مجهز به تشخیص چهره و اثر انگشت، اندکی بزرگتر. با ابعاد حدود ۱۲ در ۲۷ در ۵۰ سانتیمتر و وزن حدود ۶۷۰ گرم می باشند.

 تمامی این مدل ها از درجه حفاظت محیطی آی پی ۶۵ (IP65) بهره می برند. و گواهینامه های لازم را کسب نموده اند. افراد در فاصله نیم الی ۱.۳ متر و قد ۱۴۰ الی۱۹۰ سانتی متر می تواند؛ مورد تشخیص چهره واقع شوند.

مراحل چهارگانه تشخیص چهره و شناسایی فرد عبارتند از:

  • تشخیص اولیه بر اساس شرایط نوری و حضور فرد؛ با پذیرش تحرک و جابجایی‌های اندک و شناسایی و بازشناخت چهره با استفاده از نور مادون قرمز و مرئی.
  • بازشناخت الگو که در آن بهترین و بهینه ترین تصویر از بین تصاویر مرئی و مادون قرمز انتخاب می شود
  • مرحله تطبیق که بر اساس تصاویر بهینه مرئی و مادون قرمز؛ با حداکثر سرعت پردازش و بیشترین دقت بر اساس؛ پردازنده‌های بسیار قوی دستگاه فرایند تطبیق و مقایسه صورت می پذیرد
  • آخرین مرحله بر اساس الگوریتم های هوش مصنوعی؛ و مبتنی بر بهینه سازی هوشمند و چگالی نور و دیگر ویژگی های محیطی؛ امتیاز دهی و تشخیص و بازشناخت نهایی صورت می پذیرد.

دستگاه حضور و غیاب سوپریما این قابلیت را دارد. که افراد و کاربران صرفاً با استفاده از تصویر و بدون حضور در پایانه؛ رجیستر و ثبت در پایگاه داده گردند. در شکل زیر چگونگی اخذ و بهینه سازی تصاویر مادون قرمز و مرئی رنگی و ترکیب اطلاعات منتهی به تطبیق کامل ارائه شده است.

مشاهده فیلم معرفی این دستگاه حضور و غیاب
5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امینی

جدید ترین مدل سوپریما همین هست؟

پشتیبانی اطلس

سلام وقت بخیر
بله، در حال حاضر جدیدترین و بهترین دستگاه (کارت، اثرانگشت و تشخیص چهره) سوپریما FaceStation F2 می باشد.