آموزش نرم افزار حضور و غیاب کلاک (عملیات جانبی)

عملیات جانبی در نرم افزار حضور و غیاب کلاک

در این بخش عملیات مربوط به تعیین حدود دسترسی به سیستم و همچنین عملیات مربوط به انتقال و پشتیبان گیری اطلاعات انجام می گیرد.

تعریف سطوح دسترسی

در این بخش می توانید نحوه دسترسی ها را برای کاربران تعریف نمایید و سپس در بخش بعد که تعریف کاربران می باشد می توانید از محدودیت هایی که در این قسمت ذکر شده استفاده نمایید. لازم به ذکر است سطح دسترسی مدیر سیستم غیر قابل حذف و یا اصلاح باشد.
برای تعیین سطح دسترسی جدید با زدن دکمه جدید می توان عمل کرد. ابتدا نام سطح دسترسی خود را تعیین کرده و سپس نحوه دسترسی به هر کدام از منوهای نرم افزار تعیین کنید.
تعریف سطوح دسترسی
تعریف سطوح دسترسی

تعریف کاربران در نرم افزار حضور و غیاب کلاک

در این بخش می توانید بر اساس سطوح دسترسی مشخص شده در گزینه قبل کاربران جدید را تعریف نمایید. توجه شود که نمی توان کاربر جدیدی با سطح دسترسی مدیر سیستم تعریف نمود و کاربر مدیر سیستم قابل اصلاح و حذف نیست. در قسمت مجوز دسترسی می توان محدوده فعالیت کاربر سیستم و مجوزهای او را تعیین کرد.

تعریف کاربران
تعریف کاربران

تغییر کلمه عبور

در این بخش می توان با وارد کردن کلمه عبور قبلی و دوبار وارد کردن کلمه عبور جدید ،کلمه عبور جدید را برای کاربر مشخص شده در سیستم ذخیره نمود.

لیست فعالیت کاربران در نرم افزار حضور و غیاب کلاک

در این بخش می توان لیستی از نام کاربران و کارهایی که در زمان های مختلف از ابتدای نصب سیستم انجام داده اند را جهت پیگیری و رفع مشکالت احتمالی ، مشاهده نمود که مقدار دادن به هر یک از فیلدها باعت محدود کردن لیست می شود.

نمایش فعالیت کاربران
نمایش فعالیت کاربران

ایجاد فایل پشتیبان در نرم افزار حضور و غیاب کلاک

در این بخش می توان با انتخاب مسیر پشتیبان مورد نظر و محدوده زمانی و جداول مورد نیاز برای تهیه پشتیبان، اطلاعات فعلی فعال در سیستم را به صورت فایل های پشتیبان ذخیره نمود.
نکته: توصیه می شود نسبت به ترددها و اطلاعات هر چند وقت یکبار وارد این منو شده و یک پشتیبان گیری کرد .

ایجاد فایل پشتیبان در نرم افزار حضور و غیاب کلاک
ایجاد فایل پشتیبان در نرم افزار حضور و غیاب کلاک

 

بازیابی فایل پشتیبان

در این بخش می توان اطلاعات از قبل پشتیبان شده را با انتخاب مسیر بازیابی، در سیستم فعلی فعال نمود.
نکته: باید توجه داشت که بازیابی موجب جایگزینی اطلاعات قبلی بر روی اطلاعات جدید می شود و اطلاعات موجود از بین خواهد رفت مگر آنکه از آنها پشتیبان داشته باشید.
نکته: دقیقا این منو شبیه به منو ایجاد فایل پشتیبان می باشد.

خواندن اطلاعات پرسنلی در نرم ازار حضور و غیاب کلاک

در این بخش می توان از فایل متن یا DBF یا DB با هر یک از استانداردهایی ایران سیستم / فونت / DFسینا سیستم / ویندوز مایکرو سافت / ویندوز سینا و تعیین فیلدهای مورد نظر، اطلاعات پرسنلی را بصورت اتوماتیک در برنامه تبدیل نمود. در این قسمت فیلد های متناظر فایل متنی را که قرار است بازخوانی شود را از لیست فیلد های بانک پرسنلی انتخاب و کد یا خود کاراکتر جدا ساز فیلد ها را انتخاب می کنید. می توانید از فلشهای عمودی قرمز رنگ هم برای جابجایی ترتیب فیلدها استفاده کنید. پس از بازخوانی پرسنل نتیجه را می توان در معرفی پرسنل ملاحظه کرد.

بازیابی اطلاعات پرسنل در نرم افزار حضور و غیاب کلاک
بازیابی اطلاعات پرسنل در نرم افزار حضور و غیاب کلاک

خالی کردن بانک اطلاعاتی

در این بخش می توان اطلاعات غیرضروری مورد نظر را انتخاب و آن را از بانک اطلاعاتی حذف نمود.
نکته: توجه داشته باشید، با حذف بانک اطلاعات کلیه اطلاعات از بین خواهد رفت.

ایجاد و بازسازی بانک های اطلاعاتی

در صورتی که هر کدام از بانک ها را انتخاب کنید و بازسازی را کلیک نمائید کلیه بانک های اطلاعاتی انتخابی مجددا ایجاد و اطلاعات قبلی از بین خواهد رفت.

ایجاد خروجی همکاران سیستم

برای ارسال اطلاعات حضور و غیاب و پردازش آنها در نرم افزارهای حقوق و دستمزد نیاز به یک خروجی می باشد. در این قسمت ورودی برای نرم افزار حقوق و دستمزد شرکت همکاران سیستم ساخته می شود و با انتقال آن به برنامه اصلی می توان از آن استفاده کرد.
پس از معرفی افراد مورد نیاز و محدوده تاریخ مورد نظر خروجی در مقصدی که در پایین فرم مشخص می کنید ارسال و تهیه می شود.

ایجاد خروجی نماد ایران

این بخش نیز مانند بخش قبل برای تهیه خروجی از اطلاعات پردازش شده در سیستم برای ورود به سیستم های دیگر (نماد ایران) است. در این قسمت نیز پس از تعیین کارمندان مورد نظر ، محدوده زمانی و نحوه مرتب سازی و پارامترهای دیگر، خروجی در یک فایل که نام آن را تعیین می کنیم قرار داده می شود.

تغییر کاربر در نرم افزار حضور و غیاب کلاک

با انتخاب این گزینه پیامی که در ابتدای اجرای برنامه ظاهر شد مجددا نمایش داده می شود و می توان با نام کاربری و زدن رمز عبور دوباره وارد سیستم شد.

فونت گزارشات

در این بخش از نرم افزار حضور و غیاب کلاک می توانید برای تیتر و متن گزارشات نوع قلم (فونت) و اندازه آن را تعیین کنید.

درباره

در این قسمت می توانید اطلاعاتی در مورد نرم افزار حضور و غیاب کلاک و شرکت طرح و پردازش غدیر مشاهده نمایید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها