آموزش نرم افزار حضور و غیاب کلاک بخش چهارم (تنظیمات)

 

تنظیمات در نرم افزار حضور و غیاب کلاک

تنظیم پارامترها

متن تایید زیر گزارشات : در قسمت متن تایید زیر گزارش می توان 5 متن کوتاه تایپ کرد که در زیر گزارشات بطور افقی و در کنار هم چاپ خواهند شد، دقت کنید که برای نمایش این متن ها باید گزینه “چاپ متن تایید زیر گزارشات” در گزارش گیری انتخاب شده باشد.
از روز چندم برج اطلاعات برج قبل غیر قابل ویرایش شود : از عنوان این گزینه نحوه عملکرد آن مشخص است.
ویندوز 2000 یا XP : این پارامتر زمانی کاربرد دارد که نحوه ارتباط با دستگاه به صورت 232 – 422 می باشد و به صورت شبکه نیست. در این مواقع لازم است تعیین شود رایانه ای که نرم افزار بر روی آن اجرا می شود از چه سیستم عاملی استفاده می کند تا ارتباط به درستی برقرار شود . زمانی که از XP Windows ویا 2000 استفاده می نمایید این گزینه باید انتخاب
شود و در قسمت تاخیر عددی مابین 100 تا 250 وارد شود در غیر اینصورت عمل ارتباط با دستگاه موفق نخواهد بود .
جمع آوری سریع: در دستگاههای جدید امکان افزایش سرعت جمع آوری اضافه شده است که تا 10 برابر سرعت جمع آوری اطلاعات را افزایش می دهد . در صورتی که از دستگاه های جدید استفاده می شود با فعال کردن این گزینه سرعت جمع آوری سریع تر از حالت عادی خواهد بود.
محدوده برج برای محاسبات: برای تعیین محدوده برج برای محاسبات دو انتخاب وجود دارد؛ می توان محدوده را از اول برج تا آخر آن در نظر گرفت و یا می توان آن را به شکل خاص در نظر گرفت. در صورتی که گزینه به شکل خاص انتخاب شود،
لیستی از ماه های سال مشاهده می شود که می توان برای هر ماه تعیین کرد که محاسبات در چه محدوده زمانی انجام شود.
تنظیم پارامترها در نرم افزار حضور و غیاب
تنظیم پارامترها در نرم افزار حضور و غیاب

نام گذاری پیش کارت ها در نرم افزار حضور و غیاب کلاک

در این بخش می توان عنوان فرعی پیش کارت های مورد استفاده در سیستم را مقابل نام اصلی هر یک تعیین و توسط کلیک بر روی کلید ثبت، در سیستم ذخیره نمود.
در این بخش چند ستون وجود دارد، ستون اول مربوط به فعال یا غیر فعال بودن این پیش کارت می باشد. ستون دوم مربوط به شماره پیش کارت می باشد.
ستون سوم مربوط به نام اصلی پیش کارت می باشد. دقت کنید در این ستون ممکن است چندین آیتم با نام یکسان داشته باشیم مانند مرخصی ساعتی با حقوق که برای تفکیک آنها می توانید از اسامی متفاوتی بهره بگیرید. برای تفکیک این اسامی می توان از نام فرعی پیش کارت استفاده نمود.
ستون آخر مربوط به برنامه تحت وب شرکت می باشد و برای سازمان ها یا شرکت هایی می باشد که هم از برنامه Windows و هم از برنامه وب استفاده می نمایند. در این ستون اگر هر کدام از پیش کارت ها انتخاب شوند پیش کارت انتخاب شده در برنامه وب مشاهده می شود و در آنجا کاربرد خاص خود را دارد.

تعطیلات رسمی

در این بخش باید تعطیلات رسمی موجود در سالنامه های معتبر را در سیستم تعیین نمود. برای این کار لازم است نشانگر را بر روی هر روز دلخواه برده و توسط کلیک بر روی کلید تعطیل، ان روز را در سیستم تعطیل رسمی اعلام نموده و در اخر توسط کلیک بر روی کلید ثبت ، تغییرات را در سیستم ذخیره نمود.
نکته : در صورتی که یکی از تعطیلات رسمی جابجا شد، لازم است تغییر روز تعطیل در تقویم اعمال شود تا در محاسبات حضور و غیاب پرسنل اشتباهی صورت نگیرد.

تعطیالت غیر رسمی

در این بخش باید تعطیلات غیر رسمی موسسه یا سازمان مربوط را در سیستم تعیین نمود. برای این کار لازم است نشانگر را بر روی هر روز دلخواه برده و توسط کلیک بر روی کلید تعطیل ، ان روز را در سیستم تعطیل غیر رسمی اعلام نموده و در اخر توسط کلیک بر روی کلید ثبت، تغییرات را در سیستم ذخیره نمود.

تنظیمات مودمی در نرم افزار حضور و غیاب کلاک

در این بخش پارامترهای مربوط به مودم تنظیم می گردد. ارتباط بین دو مودم می تواند بصورت خط تلفن (در این صورت شماره تلفن مربوط به مودم مقصد باید مشخص گردد) یا ارتباط مستقیم دو سیمه باشد.
جهت شماره گیری و برقرار نمودن ارتباط بین دو مودم باید روی کلید شماره گیری کلیک نمود. این عمل جهت ارتباط تلفنی بوده و زمانی انجام می شود که پورت خروجی کامپیوتر آماده باشد.
در قسمت فرامین دستی ویرایشگری ظاهر می شود که می توان فرامین دلخواه را جهت ارسال به مودم وارد نمود.
در قسمت فرامین خودکار، لیستی از فرامینی که بیشتر در سیستم مورد استفاده قرار می گیرد می توان تهیه نموده (تا هر بار نیاز به تایپ آنها نباشد) و در مواقع مورد نیاز به مودم ارسال شود.
پس از برقراری ارتباط با مودم می توان کلیه اموری که در حالت ارتباط سیمی میتوان داشت را انجام داد. از قبیل انواع جمع آوری ها ، بازیابی ها و … .

تنظیمات مودم در نرم افزار حضور و غیاب کلاک
تنظیمات مودم در نرم افزار حضور و غیاب کلاک
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها