سـازمان ها و شـرکت ها در فرایندهای داخل سازمان و سرعت بخشیدن انجام عملیات بسیار مانند ثبت حضور و غیاب کارکنان، محاسبه ساعت کار و تعیین شیفت ها و غیره نیاز به یک نرم افزار جامع و کاربردی دارند. بنابراین حضور نرم‌افزارهای سازمان یافته برای سرعت بخشیدن به روال اداری و کاهش مصرف کاغذ بسیار ضروری و مفید است.

هوش تجاری اطلس (BI)

اصطلاح هوش تجاری به فناوری ها و روش هایی برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل، یکپارچه سازی و ارائه اطلاعات مربوط به کسب و کار گفته می شود. هوش تجاری یا هوش کسب و کار، با کمک داده های موجود درباره عملکرد بخش های مختلف یک شرکت، اطلاعات ارزشمند و قابل فهمی ارائه می دهد. هدف کلی هوش تجاری هدایت مدیران کسب و کارها برای گرفتن تصمیمات بهتر است که در نتیجه آن سازمان‌ها می‌توانند مزایایی مانند کاهش هزینه، افزایش درآمد، بهبود کارایی و دستیابی به مزایای رقابتی را کسب کنند. هوش تجاری می تواند توسط شرکت ها برای حمایت از طیف وسیعی از تصمیمات تجاری از عملیاتی تا راهبری، مورد استفاده قرار گیرد. تصمیمات راهبردی تجاری شامل اولویت ها، اهداف و جهت گیری ها در گسترده ترین سطح سازمان است.

اهمیت هوش تجاری

سازمان‌ها برای حفظ مزیت رقابتی پایدار به دانش و بهره‌برداری از آن متکی هستند. از طرف دیگر شرایط اقتصاد کنونی، سازمان‌ها را ملزم می‌کند تا در راستای رقابت‌پذیری، ساختارها و مفاهیم جدیدی برای مدیریت منابع خود ایجاد کنند. به‌طورکلی رویکردهای مدیریت استراتژیک تمایل دارند تا سرمایه‌های فکری و دانش را به ‌عنوان منابع اصلی برای یک مزیت رقابتی پایدار در نظر بگیرند؛ بنابراین سازمان‌های دولتی و خصوصی برای پایداری و رشد نیاز به پیاده‌سازی هوش تجاری دارند.

هدف از هوش تجاری

مهم‌ترین فعالیتی که مدیران انجام می¬دهند، تصمیم‌گیری است و کارایی و اثربخشی تصمیمات مدیران درنهایت موفقیت یا عدم موفقیت سازمان را تعیین می‌کند. هرچه اطلاعات دقیق‌تری در اختیار مدیران باشد، احتمال تصمیم‌گیری درست افزایش می‌یابد و این منجر به نتایج مثبت و مطلوب برای سازمان خواهد شد و بالعکس اطلاعات ناقص باعث تصمیم‌گیری نادرست و درنتیجه شکست سازمان می‌شود. هدف از هوش تجاری در یک کسب و کار نیز کمک به مدیران شرکت ها، مدیران بازرگانی و سایر کارگران عملیاتی برای تصمیم گیری بهتر و آگاهانه در زمینه کسب و کار است. شرکت ها همچنین از هوش تجاری برای کاهش هزینه ها، شناسایی فرصت های جدید تجاری و ردیابی فرآیندهای ناکارآمد کسب و کار استفاده می کنند.

شناخت هوش تجاری

امروزه اطلاعات، گنجی نهفته در هر کسب و کار است و از آنجا که گردآوری این اطلاعات به روش دستی و معمولی برای شرکت های بزرگ، ناممکن می باشد؛ پس، آنها به سیستم های اطلاعاتی نظیر هوش تجاری برای رفع این معضل روی آورده اند. اصطلاح هوش تجاری به فناوری ها و روش هایی برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل، یکپارچه سازی این داده ها جهت ارائه اطلاعات مربوط به کسب و کار گفته می شود. هوش تجاری، با کمک داده های موجود درباره عملکرد بخش های مختلف یک شرکت، اطلاعات ارزشمند و قابل فهمی ارائه می دهد.

داشبرد مدیریتی

داشبرد مدیریتی طیف گسترده ای از ابزارهای گزارش دهی و تجسم داده را در برمیگیرد. داشبردهای مدیریتی امکان استفاده از معیارهای مختلف عملکرد و کارایی را برای نمایش توانایی یک شرکت برای سازماندهی و هماهنگ کردن فعالیت های خود مطابق با سیاست های خاص و دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده را فراهم می کند. تحلیلگران با ایجاد داشبردهای مدیریتی، در جهت رفع دغدغه مدیران و مدیریت عملکرد ســازمان عمل می نمایند.

شاخص کلیدی عملکرد

به طور کلی، شاخص کلیدی عملکرد، معیاری قابل سنجش در طول زمان برای یک هدف خاص است.شاخص های کلیدی عملکرد عبارت است از اهدافی که برای سازمان ها فراهم می‌کنند تا به سمت آن حرکت کنند، نقاط عطفی برای سنجش پیشرفت، و بینشی است که به افراد در سراسر سازمان کمک می‌کند تا تصمیم‌های بهتری بگیرند.

تجزیه تحلیل اطلاعات

سازمان هایی که از راهکار هوش تجاری استفاده نمی کنند،دارای مشکلاتی هستند که اغلب از عواملی همچون زمانبر بودن تهیه گزارش، پیچیدگی تحلیل ها، ناتوانی در رصد نتایج تصمیمات اتخاذ شده و حجیم بودن داده ها، نشأت میگیرند. راهکار هوش تجاری اطلس علاوه بر کمک به حل مشکلات ذکر شده، با صرفه جویی در زمان و هزینه ها، شرایط سازمان را دگرگون میکند.

سهولت استفاده و امنیت

سازمان هایی که از راهکار هوش تجاری استفاده نمی کنند،دارای مشکلاتی هستند که اغلب از عواملی همچون زمانبر بودن تهیه گزارش، پیچیدگی تحلیل ها، ناتوانی در رصد نتایج تصمیمات اتخاذ شده و حجیم بودن داده ها، نشأت میگیرند. راهکار هوش تجاری اطلس علاوه بر کمک به حل مشکلات ذکر شده، با صرفه جویی در زمان و هزینه ها، شرایط سازمان را دگرگون میکند.

گزارش‏گیری سریع و دقیق

امروزه شرکت ها در استفاده از داده های فراوانشان با مشکلاتی مواجه هستند که نه تنها دشوار است،بلکه بسیار زمان بر است؛ اما هوش تجاری به راهکاری تبدیل شده است که از طریق آن سازمان ها می توانند از الگوها یا گزارش های سفارشی شده با استفاده از چندین منبع داده برای تولید گزارش ها یی بسیار سریع تر استفاده کنند. هوش تجاری به ارائه داده‌های جمع‌آوری‌شده به اشکال مختلف مانند داشبورد، انواع نمودارها و جدول های خلاصه سازی شده کمک می‌کند.

تـنظیمات پـایه و سـایر زیـر منو ها: دراین قسمت از نرم افزار حضور و غیاب کلاک اطـلاعات مـربوط بـه سازمان اعم از بخش ها، پست ها، انواع استخدام ، جزئیات شیفتهای سازمان و مشخصات پرسنل به صورت کامل وارد برنامه می شود.

در این قسمت تعریف بخشهای سازمان جهت تخصیص دادن به پرسنل و سهولت در انجام عملیات گزارشگیری انجام می گیرد.

همـینطور تـعریف پستهای سازمانی مورد استفاده در سازمان مانند مدیر، معاون و غـیره، جـهـت تخـصـیص دادن به پرسـنل و سـهولت در انجام گزارشگیری انجام میگیرد.

آموزش نصب و راه اندازی

فرم درخواست دمو
نام*
نام خانوادگی*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

سوالات متداول

در این قسمت به سوالات پر تکرار کاربران در مورد نرم افزار مدیریت انسانی می پردازیم.

1. Import کردن کاربران در BIOSTAR

در منوی سمت چپ User را انتخاب می کنیم. از قسمت بالا گزینه ی Import user را انتخاب می کنیم. از پنجره ی باز شده در قسمت File روی گزینه‏ی Brows کلیک کرده. فایل با پسوند csv را در مسیر مورد نظر انتخاب می‏کنیم. دکمه‏ی NEXtرا می زنیم. در پنجره ی بعدی گزینه‏ی IMPORT را وارد می کنیم. متن خود را اینجا وارد نمایید.

2. ارسال همه کاربران از نرم افزار روی دستگاه BIOSTAR

وارد منوی user شوید، در قسمت بالا گزینه ی Transfer All User To Device را انتخاب نمایید. در پنجره ای که باز می شود سمت چپ دستگاه مورد نظر را انتخاب می کنیم. در قسمت سمت چپ دستگاه مورد نظر را انتخاب می کنیم. دکمه ی Transfer to Device را می زنیم.

3. انتقال اطلاعات برای دستگاه (transfer to device) در BIOSTAR

پس از انجام و اتمام کارهای فوق می بایست تمامی تغییرات و تنظیمات جدید را برای دستگاه ارسال نماییم. وارد قسمت Access Control شده ، گزینه ی Transfer To Device را می زنیم، دستگاه مورد نظر را انتخاب می کنیم.

4. تعریف گروه های دسترسی در نرم افزار

ابتدا دستگاه را تعریف نمایید(Add Device)،ساعت های مجازبه تردد در روزهای هفته(Time Zone) را و سپس درب های موجود و تعریف دستگاه در آن(Door) را تعریف نمایید. گروه های دسترسی (Access Group)را تعریف نمایید. انتقال اطلاعات برای دستگاه را انتخاب نمایید و سپس پرسنل را در گروه های ساخته شده قرار دهید.

5. پیدا کردن یک کاربر در لیست کاربران چگونه است؟

از منوی user ، گزینه ی Find User در پنجره ای که باز می شود گزینه ها را بر اساس موردی که مایل به جستجو می باشیم تکمیل می کنیم.

6. تعریف درب های موجود و تعریف دستگاه در BIOSTAR

از قسمت سمت چپ گزینه ی Doorsرا انتخاب می کنیم. در قسمت بالا روی گزینه ی Doorsراست کلیک کرده و گزینه ی ADD Door را انتخاب می کنیم. در قسمت Name نام دربی که دستگاه در آن نصب شده را وارد می نماییم و کلیدApply را می زنیم. زیر گزینه ی Doors دربی که تعریف کرده ایم اضافه می شود بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه ی ADD Device را می زنیم. در پنجره ی باز شده دستگاه مورد نظر را انتخاب و کلید OK و سپس Apply را می زنیم.

7. تغییر ساعت دستگاه در BIOSTAR

ابتدا گزینه ی Device را انتخاب نمایید. از منوی بالا دستگاه مورد نظر را انتخاب می کنبم. تب Operation mod را کلیک نمایید. در پنجره سمت راست در قست Device Time، دکمه ی Get Device Time را می زنیم . ساعت و تاریخ را تنظیم می کنیم. دکمه ی Set Device Time را می زنیم تا ساعت ر روی دستکاه ارسال کند.

8. تفاوت Get Log و Upload Log در منوی Monitoring چیست؟

گزینه‏یGet Log لاگ ها را از روی پایگاه داده BioStar فراخوانی می کند. گزینه‏ی Upload Log لاگ ها را از روی دستگاه فراخوانی می کند.

9. تنظیم ساعت دستگاه ها به چه نحوی صورت میپذیرد؟

در منوی Device روی دستگاه مورد نظر راست کلیک کرده در تنطیمات در تب Date & Time با زدن گزینه ی Get Time ساعت دستگاه را فراخوانی می کنیم و با وارد کردن ساعت مورد نظر در فیلد روبروی Set time و زدن این گزینه ساعت دستگاه تنظیم می شود.

10. تنظیم کردن ip سرویس دهنده روی نرم افزار به چه صورت میباشد؟

در پنجره لاگین گزینه Server setting قسمت Server IP را تنظیم و Server Port را روی 1480 تنظیم می کنیم.

11. چرا job نرم افزار biostar که برای جمع اوری اطلاعات طراحی شده کار نمی کند؟

برای پاسخ سوال بالا می بایست موارد زیر را بررسی نمایید: سرویس Biostar در حالت start باشد. سرویس SQL Agent در حالت start باشد. ارتباط با دستگاه ها برقرار باشد

12. چگونه firmware دستگاه ها را آپدیت کنیم؟

در منوی option ، گزینه ی Device ، گزینه ی Firmware Upgrade ، در پنجره ی بعدی مدل دستگاه را انتخاب می کنیم گزینه ی Select Device را می زنیم. با انتخاب گزینه Select Firmware فریم ویر و زدن دکمه Upgrade به روز رسانی شروع می شود.

13. چگونه پرسنل نرم افزار را روی دستگاه ارسال کنیم؟

با انتخاب پرسنل مورد نظر و راست کلیک کردن روی آنها ، در منوی باز شده گزینه ی Transfer User to Device در پنجره ی باز شده در قسمت Select Device دستگاه مورد نظر را انتخاب می کنیم . با انتخاب گزینه ی Overwrite Users With Different Information کاربرانی که در دستگاه وجود دارند و با کاربران نرم افزار تفاوت(تفاوت در اثرانگشت-Face-card) دارند را رونویسی می کند . با انتخاب گزینه ی Transfer To Device انتقال انجام می شود.

14. چگونه ترددها را به صورت آنلاین در Biostar ببینیم؟

در منوی Monitoring گزینه ی Monitoring Realtime، پنجره را باز نگه داشته و هر پرسنلی که تردد می زند واکشی می شود و ما مشاهده می کنیم.

15. چگونه ip server دستگاه را مدیریت کنیم؟

در منوی Device روی دستگاه مورد نظر دابل کلیک کرده در قسمت Network،Ip Server را Use کرده و IP سرور Biostar را در قسمت مشخص شده تنظیم میکنیم .

16. چگونه ip دستگاه را ست کنیم؟

دستگاه مورد نظر را انتخاب می کنیم، در پنجره سمت راست در تب Network در قسمتTCP/IP setting گزینه ی NOT USE DHCP را انتخاب میکنیم. کادر های مشخص شده IP-Getway-Subnet را تنظیم می کنیم.

17. چگونه از طریق نرم افزار دستگاه را reset factory کنیم؟

از منوی Option گزینه ی Device، Factory Default و در پنجره ی باز شده انتخاب دستگاه مورد نظر و انتخاب گزینه ی Select Device و در نهایت دکمه Initialize را انتخاب فرمایید.

18. چگونه در biostar بخش های مختلف تعریف کنیم؟

در منوی user روی User راست کلیک کرده گزینه ی Add Department را انتخاب کرده در کادر باز شده نام بخش مورد نظر را وارد کنید.

19. چگونه در biostar دستگاه را اضافه کنیم؟

در منوی Device ،گزینه ی Add Device در پنجره ی باز شده گزینه ی lan را انتخاب می کنیم و Next را می زنیم. در پنجره ی بعدی گزینه ی Tcp را انتخاب می کنیم و در منوی کشویی روبروی port ، دستگاه سوپریما مد نظر را انتخاب می کنیم و Next می کنیم. در پنجره بعدی منتظر می مانیم تا دستگاه را پیدا کند و در در پنجره با پر کردن گزینه ها ی device ip type نمایش می دهد. در پنجره بعدی دستگاه نمایش داده می شود با انتخاب دستگاه و زدن دکمه Add دستگاه را به Biostar اضافه می کنیم.

20. چگونه لاگ های دستگاه را حذف کنیم؟

در منوی Monitoring با استفاده از گزینه ی Delete Log

21. چگونه لاگ های دستگاه را دریافت کنیم؟

در منوی Monitoring، گزینه Upload Log در پنجره باز شده با انتخاب گزینه Upload Logs و انتخاب تاریخ مورد نظر لاگ ها در آن تاریخ از دستگاه واکشی می شوند، با انتخاب گزینه Upload All Log کلیه لاگ های دستگاه واکشی می شوند در قسمت Device دستگاه مورد نظر را انتخاب می کنیم.

22. چگونه لیست کاربران نرم افزار را در فایل متنی export کنیم؟

در منوی User روی user ریشه کلیک کرده و با انتخاب گزینه ی Export User در پنجره باز شده گزینه هایی که مورد نیاز می باشند را به وسیله علامت فلش به طرف مقابل انتقال داده و گزینه ی next را می زنیم. در پنجره ی بعدی مسیر فایل که با پسوند Csv ذخیره ی شود را مشخص می کنیم.

23. چگونه میتوان لاگ های کاربران Biostar را بررسی نمود؟

از منوی Administrator گزینه Access Log میتوانید لاگ عملیات کاربران را مشاهده نمایید.

24. چگونه همه پرسنل موجود روی نرم افزار را روی دستگاه ارسال کنیم؟

درمنوی User با انتخاب گزینه ی Transfer All User To Deviceدر پنجره ی بعدی با انتخاب گزینه ی Transfer To Device کلیه کاربران نرم افزار را به دستگاه انتقال می دهیم.

25. چگونه کاربران روی دستگاه را مدیریت کنیم؟

در منوی User، گزینه ی Manage User In Device را انتخاب می کنیم. در پنجره ی بعدی با نمایش 3 رنگ زیر وضعیت هر کاربر مشخص می شود: New User : کاربرانی که در دستگاه وجود دارند و در نرم افزار نیستند با این رنگ نمایش داده می شوند. Different User : کاربرانی که مشخصات آنها در دستگاه و نرم افزار متفاوتند با این رنگ نمایش داده می شوند. Same User : کاربرانی که مشخصات آنها در دستگاه و نرم افزار مشابه است با این رنگ نمایش داده می شوند. Get from device : با انتخاب این گزینه کاربرانی را که انتخاب کرده ایم از دستگاه به نرم افزار واکشی می کنیم. Delete all : کلیه ی پرسنل دستگاه حذف می شوند. Delete : با انتخاب این گزینه کاربرانی را که انتخاب کرده ایم از دستگاه حذف می کنیم.

26. چگونه یک کاربر جدید تعریف کنیم؟

از منوی USER گزینه ی Add New User در پنجره ی باز شده در قست name نام کاربری را وارد می کنیم. در قسمت ID شماره پرسنلی را وارد می کنیم. موار دیگر را در صورت لزوم وارد نمایید.

27. چگونه یک کاربر را روی دستگاه به عنوان مدیر تعریف کنیم؟

در منوی User ، روی نام کاربر مورد نظر دابل کلیک می کنیم. در قسمت تنظیمات - admin Level را روی Admin User تنظیم می کنیم سپس دکمه ی Apply را زده وکاربر را روی دستگاه ارسال می کنیم.

28. حذف کاربر از روی دستگاه به چه صورت انجام میشود؟

از منوی USER با انتخاب گزینه ی Manage user in device کاربر مورد نظر را انتخاب و سپس دکمه ی Delete را بزنید.

29. ست کردن ساعت دستگاه با سرور Biostar

انتخاب دستگاه مورد نظر،تب Network را کلیک نمایید. در قسمت Server، در قسمت مشخص شده ، Time Sync With Server را فعال کنید. در صورت تنظیم ساعت سرور در موعد مقرر، ساعت دستگاه هم درست خواهد شد. در صورتی که تجهیزات خاصی جهت تنظیم ساعت های سرور با ساعت رسمی ایران(تهران) در اختیار دارید می توانید گزینه همسان سازی زمان سرور و دستگاه را فعال نمائید تا در اول فروردین و اول پاییز به طور اتوماتیک ساعت ها تغییر نمایند

30. قرار دادن پرسنل در گروه های ساخته شده در Biostar

از سمت چپ گزینه ی User را انتخاب می کنیم.add new user را میزنیم. در قسمت Name نام را به صورت انگلیسی وارد می کنیم. Access control را انتخاب میکنیم. به صورت پیش فرض دسترسی Full Access فعال می باشد روی آن کلیک کرده و در قسمت پایین دکمه DELETE را می زنیم تا حذف گردد. کلید ADD را زده و از پنجره سمت چپ سطح دسترسی مورد نظر را به پنجره سمت راست انتقال می دهیم و کلید OK و سپس کلید Apply را می زنیم.

31. نحوه جست و جو دستگاه در نرم افزار امین چگونه است؟

از منوی دستگاه ها گزینه جستجو را انتخاب کرده، نوع جست جو را روی حالت، جستجو با آی پی مشخص انتخاب کرده، نوع برند دستگاه را مشخص کرده، در قسمت مشخصات تکمیلی آی پی ست شده روی دستگاه را وارد نمایید و دکمه جستجو را بزنید. بعد از پیدا شدن دستگاه دستگا ه را انتخاب کرده ودکمه ثبت دستگاه را بزنید

32. نحوه اضافه و حذف اثر انگشت از طریق نرم افزار چگونه است؟

در منوی User روی نام کاربر مورد نظر دابل کلیک می کنیم سپس در قسمت تنظیمات ، تب FingerPrint، با دکمه Add یک ثر انگشت اضافه می کنیم. با دکمه Scan اسکن اثر انگشت را انجام می دهیم. با دکمه Delete یک اثر انگشت حذف می کنیم. س از اسکن دکمه ی Apply را جهت ذخیره ی اثر انگشت میزنیم.کاربر را روی دستگاه ارسال می کنیم و تیک Overwrite(در قسمت ارسال اثر انگشت بر روی دستگاه توضیح داده شده است)
3 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها