سـازمان ها و شـرکت ها در فرایندهای داخل سازمان و سرعت بخشیدن انجام عملیات بسیار مانند ثبت حضور و غیاب کارکنان، محاسبه ساعت کار و تعیین شیفت ها و غیره نیاز به یک نرم افزار جامع و کاربردی دارند. بنابراین حضور نرم‌افزارهای سازمان یافته برای سرعت بخشیدن به روال اداری و کاهش مصرف کاغذ بسیار ضروری و مفید است

یک نرم افزار مدیریت حضور و غیاب هوشمند به شما کمک می کند. تا ساعات کار کنان را ردیابی کنید. و همچنین به شـما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید؛ که هیچ گونه تخلف از قوانین و مقررات وجود ندارد. همچنین این سـیستم در ساده سازی حقـوق و دستمزد بسیار موثر است. 

نـرم افـزار مـبتنی برابر به طـور گـســترده از هـر دسـتگاهی قـابـل دسترسی است. این ویژگی همچنین به معنای یکپارچه سازی مرورگر است. به ایـن مـعنی کـه ســیسـتم را می تــوان بــدون نــصـب بـرنامه باز کرد. 

ایـجاد و نگـهداری سوابق حضـور کارکنان یک مسـئولیت کلیـدی در منابع انسانی هر سـازمان است. تـهیه گـزارش اولـیه مـانـند تـعداد ساعت ها، اضافه کاری ها، روز های از دست رفته و… باید در قــالب گزارش صادراتی در دسترس باشد.

حضـور نیـروی بیــومتریک در صـورت داشـتن نـیروی کـار زیـاد با زمانبندی های مشخص، در زمان ورود و خروج بسیار عالی است. به عنوان مثال، یک مرکز تـماس دارای یک شیفت نه ساعته با بیش از صد نماینده است.

اگـر نـرم افـزار مـدیریت شما باید به حقوق و دستمزد مرتبط باشد، بـاید جـبران خسـارت طـبق زمـان تـعیین شده محاسبه شود. و با هـرگـونه مـرخـصـی تـایید شـده یـا مـرخـصی با حقوق هماهنگ باشد.

در نرم افزار اطلس کلیه امور اداری مانند محاسبه ساعت کار ، مرخصی ، ماموریت ، درخواست ها ،انتقال ها و … تعریف شده . بالا رفتن سرعت انجام امور سازمان ها باعث افزایش راندمان کاری کارکنان آن سازمان می باشد. 

علاوه بر آن صرفه جویی در مصرف انرژی و  انجام عملیات بدون معطلی و کاهـش خـطای انـسانی در وارد کردن اطلاعات و یا عدم ثبت بعضی درخواست ها و غیره می شود.

 نرم افزار حضور و غیاب تحت وب اطلس توسط شرکت طرح و پردازش غدیر برای اولین بار در سال ۱۳۸۸ طراحی شد.

آموزش نصب و راه اندازی

نرم افزار حضور و غیاب اطلس از این ویژگی برخوردار است؛ که هیچ سیستمی قادر نیست نقص و اختلالی در روند مدیریت و محاسبات آن به وجود آورد. شما به کمک نرم افزار حضور و غیاب اطلس می توانید. ثبت تردد پرسنل و کنترل تردد کارکنان را به خوبی به انجام رسانید.

نرم افزار حضور و غیاب اطلس قادر است نیازهای مدیران در رابطه با ثبت تردد پرسنل و کنترل تردد پرسنل را حتی در پیچیده ترین سازمان ها خیلی راحت مرتفع سازد.

امکانات گوناگونی در این نرم افزار در نظر گرفته شده است که احتمالا شرکت های رقیب سال ها بعد در فکر راه اندازی چنین امکاناتی باشند.

آموزش نصب و راه اندازی

فرم ثبت سفارش

نام*
نام خانوادگی*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

سوالات متداول

در این قسمت به سوالات پر تکرار کاربران در مورد نرم افزار حضور و غیاب اطلس می پردازیم.

1. از چه طریق مدیر می‏تواند در هنگام تایید درخواست وضعیت مانده مرخصی پرسنل را چک نماید؟

در بخش کارتابل بر روی درخواست پرسنل مورد نظر کلیک کرده، سپس در نوار ابزار روی گزینه پیشینه کلیک نمایید. در اين قسمت مي توانيد از اطلاعات پيشين پرسنل بنا بر نوع آن درخواست اطلاع حاصل نماييد. (به طور مثال اگر درخواست فعلي مرخصي ساعتي باشد در پيشينه آن نيز اطلاعات مرخصي هاي ساعتي از قبيل ميزان مرخصي ساعتي استفاده شده در آخرين بار و كل مقدار استفاده شده و... مطلع شويد).

2. چگونه می‏توان بخش جدید ایجاد نمود؟

از منوی تعاریف پایه، از قسمت بخش ها ، بخش مورد نظر را جهت اضافه كردن بخش و يا زير بخش جديد انتخاب نماييد. از نوار ابزار گزينه جديد را انتخاب نماييد. بخش جزييات بخش براي شما فعال مي شود. در اين بخش اطلاعات مربوط به بخش جديد را وارد نماييد. سپس روي گزينه ثبت كليك نماييد. اكنون بخش جديد در سيستم ثبت گرديده و در قسمت بخش ها نمايش داده مي شود.

3. چگونه می‏توان برای یک مدیر جانشین تعیین نمود؟

از منوی عملیات مجوز، معرف جانشین گزینه جدید را انتخاب نمایید. در بخش انتخاب مدیر، مدیر مورد نظر را جهت انتخاب جانشین برای وی انتخاب نمایید. در بخش انتخاب جانشین،جانشین مورد نظر را برای مدیر انتخاب نمایید. مدت زمان جانشینی پرسنل انتخاب شده برای مدیر مورد نظر را انتخاب نمایید. اکنون جانشین جدید برای مدیر مورد نظر تعریف شده است و در بخش جانشین ها نمایش داده میشود.

4. چگونه می‏توان پیام های عمومی ایجاد نمود؟

پيام هاي عمومي پيام هايي هستند كه مدير سيستم آنها را ثبت و در صفحه اصلي كليه كاربران قابل مشاهده است. پيام هايي با مناسبت هاي مختلف همچون اعياد، ايام سوگواري، تبريك و تسليت عمومي، فراخوان و ... را از اين طريق مي توان در كل سازمان اعلام نمود. جهت افزودن پیام عمومی جدید از منوی عملیات جانبی ، مدیریت اخبار عمومی را انتخاب نمایید. از نوار ابزار گزينه جديد را انتخاب نماييد. بخش جزييات پيام براي شما فعال مي شود. در اين بخش اطلاعات مربوط به پيام جديد را وارد نماييد. سپس روي گزينه ثبت كليك نماييد. اكنون پيام جديد در سيستم ثبت گرديده و در بخش پيام ها نمايش داده مي شود.

5. چگونه می‏توان ترددهای پرسنل را به میزان مشخصی جا به جا نمود؟

از منوی عملیات حضور و غیاب ، کنترل ترددها را انتخاب نمایید. از اين فرم بايد با دقت و ظرافت خاصي استفاده كرد چون ممكن است استفاده ناصحيح از اين فرم باعث بروز مشكل در تردد پرسنل و محاسبه اضافه كاري و تاخير پرسنل گردد. استفاده كنندگان از اين فرم بايد بدانند كه اين فرم جهت سهولت كار مشتريان طراحي گرديده است و عواقب ناشي از استفاده ناصحيح از اين فرم متوجه خود آن ها مي باشد. موقعي از اين فرم استفاده مي كنيم كه بخواهيم تردد پرسنل را به جلو يا عقب منتقل كنيم. ابتدا بايد نام دستگاه مورد نظر را مشخص كنيم توجه كنيد كه مي توان يكي از دستگاه ها را انتخاب كرد يا همه دستگاه ها را انتخاب كرد. سپس بايد ساعت و تاريخ يك روز خاص را انتخاب كنيم. اگر ساعت مربوط به همان روز باشد آن گاه بايد گزينه هاي از تاريخ و تا تاريخ مربوط به همان روز باشند. بعد از اين كه دستگاه و ساعت را مشخص كرديم گزينه عادي را انتخاب مي كنيم دقت داشته باشيد كه با انتخاب اين گزينه عمل انتقال تردد براي تمام پرسنل انجام مي شود اين گزينه را بهتر است زماني انتخاب كنيم كه شيفت كاري تمام شده است و تمام پرسنل از محل كار خود خارج گشته اند و براي تمام پرسنل خروج ثبت شده باشد تا مشكلي ايجاد نشود. سپس بايد مقدار روز و ساعت و دقيقه اي كه لازم است تردد به عقب و يا جلو منتقل شود را مشخص كنيم. مي توانيم انتقال تردد را در زمان شيفت كاري انجام دهيم ولي بايد اين كار را با استفاده از سطر و يا شناسه انجام دهيم. به طوري كه بايد سطر و يا شناسه آخرين فردي كه از درب تردد مي نمايد را مشخص كنيم. در نهايت بر روي دكمه انتقال تردد كليك مي كنيم.

6. چگونه می‏توان دستگاه مجازی جهت درج تردد با لوکیشن در اپلیکیشن موبایل تعریف نمود؟

از منوی تعاریف پایه ، معرفی دستگاه را انتخاب نمایید. از نوار ابزار گزينه جديد را انتخاب نماييد. بخش جزييات دستگاه براي شما فعال مي شود. در اين بخش اطلاعات مربوط به دستگاه جديد را وارد نماييد. سپس روي گزينه ثبت كليك نماييد. اكنون دستگاه جديد در سيستم ثبت گرديده و در بخش دستگاه ها نمايش داده مي شود. برای ثبت تردد از طریق لوکیشن می بایست ابتدا دستگاه مجازی را انتخاب و سپس طول و عرض جغرافیایی نقطه مورد نظر و شعاع مورد استفاده را درج فرمایید.

7. چگونه می‏توان مرخصی سال قبل را به سال جاری منتقل نمود؟

جهت انتقال مانده مرخصي پرسنل از سال قبل به سال جاري مي توانيد از منوی عملیات حضور و غیاب، مانده مرخصی را انتخاب نمایید، از بخش پرسنل ، پرسنل و يا گروهي از پرسنل مورد نظر را جستجو نماييد. از نوار ابزار گزينه انتقال مانده مرخصی را انتخاب نماييد. در ديالوگ باز شده ، سال هاي مورد نظر را جهت انتقال انتخاب نماييد و گزينه ذخیره را انتخاب نماييد.جهت افزودن پیام عمومی جدید از منوی عملیات جانبی ، مدیریت اخبار عمومی را انتخاب نمایید. از نوار ابزار گزينه جديد را انتخاب نماييد. بخش جزييات پيام براي شما فعال مي شود. در اين بخش اطلاعات مربوط به پيام جديد را وارد نماييد. سپس روي گزينه ثبت كليك نماييد. اكنون پيام جديد در سيستم ثبت گرديده و در بخش پيام ها نمايش داده مي شود.

8. چگونه میتوان یک پیش کارت را فعال ، ویرایش و به پرسنل دسترسی داد؟

با استفاده از منوی تعاریف پایه ، گزینه معرفی پیشکارت را انتخاب نمایید. از بخش پيش كارت ها ، پيش كارت مورد نظر را جهت ويرايش انتخاب نماييد. از نوار ابزار گزينه ويرايش را انتخاب نماييد. پیشکارت را فعال/ غیرفعال یا تغییر نام دهید. پس از اتمام ويرايش در نوار ابزار روي گزينه ثبت كليك نماييد. با استفاده از سطوح دسترسی پیشکارت می توان دسترسی پیشکارت مورد نظر را به نقش های مختلف داد. ابتدا بايد نام دستگاه مورد نظر را مشخص كنيم توجه كنيد كه مي توان يكي از دستگاه ها را انتخاب كرد يا همه دستگاه ها را انتخاب كرد. سپس بايد ساعت و تاريخ يك روز خاص را انتخاب كنيم. اگر ساعت مربوط به همان روز باشد آن گاه بايد گزينه هاي از تاريخ و تا تاريخ مربوط به همان روز باشند. بعد از اين كه دستگاه و ساعت را مشخص كرديم گزينه عادي را انتخاب مي كنيم دقت داشته باشيد كه با انتخاب اين گزينه عمل انتقال تردد براي تمام پرسنل انجام مي شود اين گزينه را بهتر است زماني انتخاب كنيم كه شيفت كاري تمام شده است و تمام پرسنل از محل كار خود خارج گشته اند و براي تمام پرسنل خروج ثبت شده باشد تا مشكلي ايجاد نشود. سپس بايد مقدار روز و ساعت و دقيقه اي كه لازم است تردد به عقب و يا جلو منتقل شود را مشخص كنيم. مي توانيم انتقال تردد را در زمان شيفت كاري انجام دهيم ولي بايد اين كار را با استفاده از سطر و يا شناسه انجام دهيم. به طوري كه بايد سطر و يا شناسه آخرين فردي كه از درب تردد مي نمايد را مشخص كنيم. در نهايت بر روي دكمه انتقال تردد كليك مي كنيم.

9. چگونه می‏توان یک کاربر را مدیر سیستم قرار داد؟

از طریق منوی عملیات جانبی معرفی کاربران، از بخش كاربران ، كاربر مورد نظر را جهت ويرايش انتخاب نماييد. از نوار ابزار گزينه ويرايش را انتخاب نماييد. نقش کاربری را مدیر سیستم قرار دهید. پس از اتمام ويرايش در نوار ابزار روي گزينه ثبت كليك نماييد.

10. چگونه می‏توان بازه محدوده محاسباتی گزارش کارکرد ماهیانه را تغییر داد؟

از بخش محدوده هاي محاسبات ، محدوده محاسبات مورد نظر را جهت ویرایش انتخاب نماييد. از نوار ابزار گزينه ویرایش را انتخاب نماييد. در فرم در محدوده محاسباتي ، اطلاعات مربوطه را وارد نماييد. پس از اتمام ويرايش در نوار ابزار روي گزينه تایید كليك نماييد.

11. چگونه می‏توان برای پرسنل شیفت استثنا و خارج از گروه کاری به صورت ماهیانه تعریف نمود؟

از منوی عملیات حضور و غیاب، معرفی شیفت استثنا و از نوار ابزار گزینه شیفت های استثناء ماهیانه را انتخاب می کنیم. از لیست شیفت های استثناء ماهانه پرسنلی را جهت تعیین شیفت استثناء ماهانه، سپس آیکون ویرایش انتخاب شود. در صورت انتخاب، لیست تمامی شیفت های تعریف شده به همراه جزئیات، نمایش داده خواهد شد. جهت وارد نمودن کد یا کلید شیفت ها گزینه نمایش شیفت ها از نوار ابزار را انتخاب می کنیم. و کد یا کلید شیفت مورد نظر را پیدا می کنیم. در هریک از فیلدهای مربوط به روزهای ماه منتخب روزی که می بایست شیفت کاری به آن ها انتساب داده شود را انتخاب می کنبم و کلید شیفت وارد شود. درصورت تایید،گزینه تیک و درصورت انصراف گزینه ضربدر، انتخاب شود.

12. چگونه می‏توان بودجه مرخصی سالیانه پرسنل را تنظیم نمود؟

از منوی تعاریف پایه، معرفی گروه قوانین، گروه قوانين مورد نظر را انتخاب نماييد. در نوار ابزار روي گزينه بودجه بندي مرخصي كليك نماييد. بودجه بندي مي تواند به صورت كلي و ساليانه براي گروه قوانين تعريف شود و يا بصورت جداگانه براي هر ماه تعيين شود. سال مورد نظر را انتخاب کنید و برروی نمایش کلیک کنید. از بخش بودجه بندی سال می توانید، مقدار روز و ساعت را برای سال انتخاب شده و از بخش حالت خاص می توانید مقدار روز و ساعت را به تفکیک ماه برای سال انتخاب شده در مرحله قبل وارد نمایید.

13. چگونه می‏توان ترددهای اضافه و اشتباه پرسنل را حذف نمود؟

منوی عملیات حضور و غیاب ، کنترل ترددها را انتخاب نمایید. از بخش پرسنل ، پرسنل مورد نظر را جهت حذف تردد انتخاب نماييد. ماه و سال تردد مورد نظر را انتخاب نماييد و روي گزينه نمايش كليك نماييد. روز مورد نظر را در بخش ترددها پيدا نماييد و تردد مورد نظر را انتخاب و در نوار ابزار روي گزينه حذف كليك نماييد.

14. چگونه می‏توان درخواست های تایید شده را رد و یا درخواست های رد شده را تایید نمود؟

وقتی یک جریان وجود داشته باشد که تنها یک مدیر داشته باشد، در فرم کارتابل ویژه تنها همان مدیر می تواند تمام درخواستهای پرسنلی که در این جریان هستند را مشاهده کند( درخواست های مرتبط به پیشکارتهای این جریان)، در واقع این مدیر میتواند تمام درخواست های پرسنل تحت مدیریت خود را در این قسمت مشاهده، تایید و یا رد کند.مدير مي تواند با انتخاب درخواست ها در بخش كارتابل ویژه و كليك بر روي گزينه تاييد و يا رد ، درخواست هاي ثبت شده پرسنل خود را مديريت نمايد.

15. چگونه می‏توان گزارش ایجاد نمود؟

متناسب به نیازهرسیستم گزارشهایی مورد نیازقرار می‏گیرند، که این گزارش‏ها از طریق منوی گزارش ها ،گزارش‏های طراحی شده ایجاد می‏شوند و مورد استفاده قرار می‏گیرند. برای تعریف گزارش جدید، از نوار ابزار گزينه جديد را انتخاب نماييد. بخش جزييات گزارش براي شما فعال مي‏شود. در اين بخش اطلاعات مربوط به گزارش (نوع گزارش، عنوان گزارش) و در بخش نمایش در گروه مورد نظر برای نمایش گزارش در بخش معرفی گزارش و نوع متغیر تاریخ پارامتر اندازه گیری گزارش را وارد نماييد. سپس روي گزينه ثبت كليك نماييد. اكنون گزارش جديد در سيستم ثبت گرديده و در بخش گزارشات نمايش داده مي‏شود.

16. چگونه می‏توان متوجه شد یک پرسنل در کدام جریان کاری تعریف شده است؟

با استفاده از منوی مجوز، جزئیات جریان کاری و انتخاب حالت جستجو بر اساس پرسنل و نوشتن عبارت جستجو دکمه نمایش را می زنیم. در این حالت پس از انتخاب پرسنل برروی نمایش کلیک کنید و یا می توانید به طور مستقیم با وارد نمودن نام پرسنل در بخش عبارت جستجو ، جزییات جریان های کاری که آن پرسنل در جریان آن ها قرار دارد را جستجو کنید. می توانید جریان های کاری که آن فرد در آن ها قرار دارد را در بخش جریان های کاری ملاحظه نمایید. با انتخاب یکی از جریان های کاری مربوط به آن شخص نام مدیر آن جریان کاری در بخش مدیران نمایش داده می شود. اپراتورهای مربوط به آن جریان کاری در بخش اپراتورها نمایش داده می شوند. پرسنل تحت مدیریت آن جریان کاری در بخش پرسنل تحت مدیریت نمایش داده می شود. همین طور با انتخاب نام مدیر از بخش مدیران می توانید جانشین های آن مدیر را نیز در بخش جانشین ها ملاحظه نمایید.

17. چگونه میتوان یک پرسنل را اپراتور جریان کاری قرار داد؟

از منوی عملیات مجوزگزینه معرفي جريان هاي كاري را انتخاب نمایید، جريان مورد نظر را جهت تعريف اپراتور انتخاب و از نوار ابزار روي گزينه اپراتور هاي جريان كاري كليك نماييد. در صفحه اپراتور هاي جريان كاري ، روي گزينه جديد كليك نماييد. از بخش پرسنل ، پرسنل مورد نظر را جستجو و انتخاب نماييد. گزينه فعال را جهت دسترسي اپراتور به جريان كاري انتخاب نماييد. از نوار ابزار گزينه ثبت را انتخاب نماييد. اكنون اپراتور براي جريان كاري مورد نظر اضافه داده شده است و در بخش اپراتور ها نمايش داده مي شود. جهت انتساب اپراتور هاي ديگر به جريان كاري مورد نظر مراحل بالا را تكرار نماييد.

18. چگونه می‏توان یک قانون را فعال نمود؟

از منوی تعاریف پایه ، گزینه معرفی گروه قوانین را انتخاب نمایید. گروه قانون مورد نظر را انتخاب نمایید. از بخش الگوهاي قوانين ، الگوهاي مورد نظر را انتخاب نمایید. با كليك بر گزينه اضافه آن را به بخش قوانين اضافه نماييد. سپس در نوار ابزار روي گزينه ثبت كليك نماييد. جهت تنظيم پارامترهاي قوانين ابتدا گروه قوانين مورد نظر را از بخش گروه های قوانين انتخاب کنید. از نوار ابزار بر روی گزينه ويرايش كليك نماييد. جهت تنظيم پارامترهاي قانون، از بخش محدوده‏هاي تاريخ قانون بازه زماني مورد نظر را انتخاب نماييد. در نوار ابزار روي گزينه ويرايش كليك نماييد .(در صورتي كه بازه زماني وجود ندارد از نوار ابزار گزينه جديد را انتخاب نماييد و بازه زماني مورد نظر را انتخاب نماييد و روي گزينه ذخيره كليك نماييد. سپس در بخش پارامترهاي قانون ، پارامتر مورد نظر را انتخاب نمایید. از کادر رو به رو پارامتر مورد نظر را مقداردهي نماييد و روي گزينه تاييد كليك نماييد. در نهایت برروی ذخیره از منو بالا کلیک کنید.

19. چگونه می‏توان کارکرد پرسنل را به صورت دستی محاسبه نمود؟

از منوی عملیات جانبی ، گزینه انجام محاسبات را انتخاب نمایید. محاسبات به دو روش انجام می شود: انفرادی و گروهی انفرادي : محاسبات يك پرسنل را انجام مي دهد. گروهي : محاسبات گروهي از پرسنل را انجام مي دهد. ابتدا گزينه انفرادي يا گروهي را انتخاب كنيد. هر پرسنل از کدام طریق میتواند از مانده مرخصی خود اطلاع پیدا کند. پرسنل مورد نظر را انتخاب كنيد. جهت جستجوي پرسنل مي توانيد از دكمه جستجو يا جستجوي پيشرفته استفاده كنيد. سپس محدوده تاريخ را انتخاب كنید. سپس روي كليد محاسبه كليك کنید. در این مرحله تا به پايان رسيدن نوار پيشرفت صبر كنيد. پیغام "محاسبات با موفقیت به اتمام رسید" نمایش داده می شود. توجه شود که در صورتی که یک بار برای یک پرسنل خاص محاسبه انجام داده باشید و نیاز باشد تحت شرایطی خاص دوباره برای پرسنل محاسبه انجام دهید، می بایست از محاسبه اجباری استفاده کنید.
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها