راهکارهای منابع انسانی برای شرکت های دولتی و نیمه خصوصی

همه سازمان ها و ادارات دولتی، اعم از کوچک و بزرگ، باید با نظارت بر ورود و خروج افراد، از دارایی های خود محافظت کنند. ما در طرح و پردازش غدیر، خدمات جامع و انعطاف‌پذیر، کنترل دسترسی و راه‌حل‌های احراز هویت را برای رفع نیازهای کنترل دسترسی هر سازمانی، صرف‌نظر از اندازه، معماری، موقعیت جغرافیایی و زمان‌بندی‌های پویا، ارائه می‌کنیم. این راه‌کارها به سازمان‌ها این امکان را میدهد تا دسترسی در ابعاد مختلف را کنترل کنند.
با توجه به تنوع خدماتی که توسط دولت ارائه می شود، شرکت ها و سازمان ها و ادارات دولتی بخش بزرگی از نیروی کار جامعه را در خود جای داده اند. با توجه به نوع فعالیت این شرکت ها، نیازهای متفاوتی در خصوص حضور و غیاب کارکنان برای این دسته از سازمان ها ایجاد شده است اطلس با تکیه بر تجربه 20 ساله خود با این سازمان ها توانسته است با توجه به نیازهای آنها، امکانات و قابلیت های مختلفی را به سیستم های خود اضافه کند که برخی از آنها به شرح زیر است.

قابلیت های سیستم حضور و غیاب اطلس برای بانک ها و مؤسسات مالی

 •  پوشش قوانین و مقررات مختلف مربوط به حضور و غیاب در دفاتر مختلف سازمان
 • تخصیص کارانه و پاداش های تومانی یا اضافه کاری به کارکنان
 • انجام فرآیند مربوطه جهت جابجایی کارکنان بین شعب مختلف سازمان
 • حضور و غیاب خودکار انگشت، چهره و کارتی
 • ثبت ورود و خروج پرسنل از طریق دستگاه های تشخیص چهره
 • ثبت ورود و خروج پرسنل از طریق مکان یا IP برای سازمان های کوچک
 • قابلیت فعال/غیرفعال سازی دستگاه های حضور و غیاب کارکنان بر اساس تاریخ قرارداد
 • اعمال ضوابط خاص برای کارکنان قراردادی و رسمی
 • سامانه حضور و غیاب یکپارچه کارکنان
 • استفاده از روش های بیومتریک برای ثبت ورود و خروج کارکنان
 • پاسخگویی شبانه روزی سیستم در 7 روز هفته
 • استفاده از دستگاه های حضور و غیاب مقاوم در برابر گرد و غبار و رطوبت
 • امکان ادغام سیستم حضور و غیاب با سایر سیستم ها

راهکار حضور و غیاب اطلس در مراکز دولتی

یکی از اولویت های مهم مراکز دولتی، ثبت ورود و خروج پرسنل است که در صورت هماهنگ شدن با سامانه ها و دستگاه های حضور غیاب مثل کارتخوان، تشخیص چهره، دستگاه‌های بیومتریک، کنترل حضور و غیاب پرسنل رابسیار تسهیل میکند.
بسته به نوع کاربری مرکز دولتی، باید شرایط ویژه‌ای برای کنترل تردد افراد و نظارت بر آنها در نظر گرفته شود. در انتخاب راهکار مناسب، کارشناسان شرکت دانش بنیان اطلس در زمان مشاوره با خریداران محترم بر اساس تجربه بالای خود، سوالات و مواردی را مورد توجه قرار میدهند:

 1. چه تعداد پرسنل در روز از دستگاه حضور و غیاب استفاده میکنند ؟
 2. تعداد پرسنل چند نفرند و چند شیفت کاری وجود دارد؟
 3. آیا دستگاه حضور و غیاب در مجموعه وجود دارد؟ چه تعداد و چه مدلی؟
 4. آیا حضور و غیاب پرسنل هم با گیت انجام می‌شود؟
 5. آیا دستگاه حضور و غیاب نیاز به ارتقا و تغییر مدل دارند؟
 6. آیا از اتوماسیون حضور و غیاب اطلس استفاده خواهد شد یا از نرم افزار دیگری استفاده می‌شود؟
 7. آیا از نرم افزار یکپارچه مالی در مرکز استفاده می‌شود ؟
 8. تعداد ورودی‌های سازمان چند عدد است و هر کدام به چند دستگاه حضور و غیاب نیاز دارند؟

نرم افزار حضور و غیاب اطلس

شرکت اطلس به منظور پشتیبانی حضور و غیاب در سازمان ها و شرکت های دولتی و نیمه خصوصی با بهره گیری از قابلیت های منحصر به فرد نرم افزار حضور و غیاب سازمان ها و شرکت های نیمه خصوصی، این راهکار را به مدیران این سازمان ها ارائه داده است و بسیاری از چالش های پیش رو مدیران جهت کنترل ورود و خروج پرسنل این بخش را میتواند برطرف کند.
نرم افزار حضور و غیاب اطلس این امکان را میدهد که کلیه شیفت های نامنظم و پیچیده که در سازمان ها و شرکت های نیمه خصوصی ها استفاده میشود را به راحتی و در کوتاه ترین زمان تعریف کنید. امکان ارسال و درخواست های جابجایی شیفت های کاری نیز یکی از ویژگیهای منحصر به فرد این نرم افزار به شمار میرود. طراحی و زیبایی رابط کاربری نرم افزار حضور و غیاب اطلس یکی از قابلیت هایی است که کاربران این نرم افزار رضایت خود را نسبت به آن بارها اعلام کرده اند.

جمع آوری داده های مربوط به حضور و غیاب کارمندان سازمان ها و شرکت های نیمه خصوصی و بررسی آن ها، فرآیندی زمان بر بوده و نیازمند یک سیستم یکپارچه است؛ در این راستا شرکت اطلس، راهکارهای کنترل تردد را متناسب با سازمان ها و شرکت های نیمه خصوصی در سطوح امنیتی بالا و متناسب با نیاز آنها ارائه می‌دهد. یکی از این راهکارهای کاربردی نرم افزار حضور و غیاب اطلس است که تمامی اطلاعات دریافتی را در کوتاه ترین زمان و با دقتی بالا پردازش کرده و در نهایت یک گزارش جامع و دقیق را در اختیار مدیریت شرکت های نیمه خصوصی قرار میدهد.

نرم افزار بایو اطلس

BioAtlas یک نرم افزار مبتنی بر وب برای منتقل کردن ترددها از دستگاه های حضور و غیابی به نرم افزارهای مقصد است. یکی از ویژگی های مهم نرم افزار Bio Atlas مدیریت از راه دور سیستم های حضور و غیابی سازمان ها و شرکت های نیمه خصوصی است و می توان از آن برای ثبت اطلاعات کارکنان شرکت های نیمه خصوصی و ارسال آن به دستگاه ها یا دریافت اطلاعات شخصی از یک دستگاه و انتقال آن به دستگاه دیگر استفاده کرد. نظارت برخط نرم افزار بایواطلس به واحد حراست شرکت های نیمه خصوصی این امکان را می دهد تا تردد و زمان و ورد و خروج افراد به شرکت را به راحتی بررسی کند. در نرم افزار بایواطلس می توانید چندین برنامه مقصد را تعریف کرده و اطلاعات را به آنها منتقل کنید. Bio-Atlas دارای قابلیت پینگ 24 ساعته است، به این معنی که می توانید به راحتی اتصال دستگاه را بررسی کنید و در صورت عدم اتصال، مشکل را برطرف کنید.

در حوزه ورود و خروج پرسنل سازمان ها و شرکت های نیمه خصوصی و حضور و غیاب آنها، سرعت عملکرد حرف اول را میزند. پردازش اطلاعات دستگاه های حضور و غیاب اطلاعات ارزشمندی را در اختیار مدیریت سازمان ها و شرکت های نیمه خصوصی قرار میدهد. همچنین برای کنترل دسترسی و کنترل تردد در سازمان ها و شرکت های نیمه خصوصی می توانید از سیستم های متنوع شرکت غدیر بهره ببرید. سیستم های کنترل تردد سازمانی، قفل الکترونیکی، فرستنده و گیرنده RFID و قابلیتهای مختلف دیگر به سیستم سازمان ها و شرکت های نیمه خصوصی کمک می کند تا کنترل و نظارت بر تردد کارکنان را تسهیل کند.