سوالات متداول

سوالات متداولی که درباره نرم افزار ها و دستگاه های حضور و غیاب را لازم دارید را میتوانید در اینجا پیدا کنید

سوالات متداول نرم‏ افزارها


نرم‏ افزار اطلس

از چه طریق مدیر می‏تواند در هنگام تایید درخواست وضعیت مانده مرخصی پرسنل را چک نماید؟

در بخش کارتابل بر روی درخواست پرسنل مورد نظر کلیک کرده، سپس در نوار ابزار روی گزینه پیشینه کلیک نمایید. در اين قسمت مي توانيد از اطلاعات پيشين پرسنل بنا بر نوع آن درخواست اطلاع حاصل نماييد. (يه طور مثال اگر درخواست فعلي مرخصي ساعتي باشد در پيشينه آن نيز اطلاعات مرخصي هاي ساعتي از قبيل ميزان مرخصي ساعتي استفاده شده در آخرين بار و كل مقدار استفاده شده و… مطلع شويد).

چگونه می‏توان بازه محدوده محاسباتی گزارش کارکرد ماهیانه را تغییر داد؟

از بخش محدوده هاي محاسبات ، محدوده محاسبات مورد نظر را جهت ویرایش انتخاب نماييد. از نوار ابزار گزينه ویرایش را انتخاب نماييد. در فرم در محدوده محاسباتي ، اطلاعات مربوطه را وارد نماييد. پس از اتمام ويرايش در نوار ابزار روي گزينه تایید كليك نماييد.

چگونه می‏توان بخش جدید ایجاد نمود؟

از منوی تعاریف پایه، از قسمت بخش ها ، بخش مورد نظر را جهت اضافه كردن بخش و يا زير بخش جديد انتخاب نماييد. از نوار ابزار گزينه جديد را انتخاب نماييد. بخش جزييات بخش براي شما فعال مي شود. در اين بخش اطلاعات مربوط به بخش جديد را وارد نماييد. سپس روي گزينه ثبت كليك نماييد. اكنون بخش جديد در سيستم ثبت گرديده و در قسمت بخش ها نمايش داده مي شود.

چگونه می‏توان پیام های عمومی ایجاد نمود؟

پيام هاي عمومي پيام هايي هستند كه مدير سيستم آنها را ثبت و در صفحه اصلي كليه كاربران قابل مشاهده است. پيام هايي با مناسبت هاي مختلف همچون اعياد، ايام سوگواري، تبريك و تسليت عمومي، فراخوان و … را از اين طريق مي توان در كل سازمان اعلام نمود.
جهت افزودن پیام عمومی جدید از منوی عملیات جانبی ، مدیریت اخبار عمومی را انتخاب نمایید. از نوار ابزار گزينه جديد را انتخاب نماييد. بخش جزييات پيام براي شما فعال مي شود. در اين بخش اطلاعات مربوط به پيام جديد را وارد نماييد. سپس روي گزينه ثبت كليك نماييد. اكنون پيام جديد در سيستم ثبت گرديده و در بخش پيام ها نمايش داده مي شود.

چگونه می‏توان ترددهای اضافه و اشتباه پرسنل را حذف نمود؟

منوی عملیات حضور و غیاب ، کنترل ترددها را انتخاب نمایید. از بخش پرسنل ، پرسنل مورد نظر را جهت حذف تردد انتخاب نماييد. ماه و سال تردد مورد نظر را انتخاب نماييد و روي گزينه نمايش كليك نماييد. روز مورد نظر را در بخش ترددها پيدا نماييد و تردد مورد نظر را انتخاب و در نوار ابزار روي گزينه حذف كليك نماييد.

چگونه می‏توان ترددهای پرسنل را به میزان مشخصی جا به جا نمود؟

از منوی عملیات حضور و غیاب ، کنترل ترددها را انتخاب نمایید. از اين فرم بايد با دقت و ظرافت خاصي استفاده كرد چون ممكن است استفاده ناصحيح از اين فرم باعث بروز مشكل در تردد پرسنل و محاسبه اضافه كاري و تاخير پرسنل گردد. استفاده كنندگان از اين فرم بايد بدانند كه اين فرم جهت سهولت كار مشتريان طراحي گرديده است و عواقب ناشي از استفاده ناصحيح از اين فرم متوجه خود آن ها مي باشد. موقعي از اين فرم استفاده مي كنيم كه بخواهيم تردد پرسنل را به جلو يا عقب منتقل كنيم.
ابتدا بايد نام دستگاه مورد نظر را مشخص كنيم توجه كنيد كه مي توان يكي از دستگاه ها را انتخاب كرد يا همه دستگاه ها را انتخاب كرد. سپس بايد ساعت و تاريخ يك روز خاص را انتخاب كنيم. اگر ساعت مربوط به همان روز باشد آن گاه بايد گزينه هاي از تاريخ و تا تاريخ مربوط به همان روز باشند.
بعد از اين كه دستگاه و ساعت را مشخص كرديم گزينه عادي را انتخاب مي كنيم دقت داشته باشيد كه با انتخاب اين گزينه عمل انتقال تردد براي تمام پرسنل انجام مي شود اين گزينه را بهتر است زماني انتخاب كنيم كه شيفت كاري تمام شده است و تمام پرسنل از محل كار خود خارج گشته اند و براي تمام پرسنل خروج ثبت شده باشد تا مشكلي ايجاد نشود.
سپس بايد مقدار روز و ساعت و دقيقه اي كه لازم است تردد به عقب و يا جلو منتقل شود را مشخص كنيم.
مي توانيم انتقال تردد را در زمان شيفت كاري انجام دهيم ولي بايد اين كار را با استفاده از سطر و يا شناسه انجام دهيم.
به طوري كه بايد سطر و يا شناسه آخرين فردي كه از درب تردد مي نمايد را مشخص كنيم. در نهايت بر روي دكمه انتقال تردد كليك مي كنيم.

چگونه می‏توان درخواست های تایید شده را رد و یا درخواست های رد شده را تایید نمود؟

وقتی یک جریان وجود داشته باشد که تنها یک مدیر داشته باشد، در فرم کارتابل ویژه تنها همان مدیر می تواند تمام درخواستهای پرسنلی که در این جریان هستند را مشاهده کند( درخواست های مرتبط به پیشکارتهای این جریان)، در واقع این مدیر میتواند تمام درخواست های پرسنل تحت مدیریت خود را در این قسمت مشاهده، تایید و یا رد کند.مدير مي تواند با انتخاب درخواست ها در بخش كارتابل ویژه و كليك بر روي گزينه تاييد و يا رد ، درخواست هاي ثبت شده پرسنل خود را مديريت نمايد.

چگونه می‏توان دستگاه مجازی جهت درج تردد با لوکیشن در اپلیکیشن موبایل تعریف نمود؟

از منوی تعاریف پایه ، معرفی دستگاه را انتخاب نمایید. از نوار ابزار گزينه جديد را انتخاب نماييد. بخش جزييات دستگاه براي شما فعال مي شود. در اين بخش اطلاعات مربوط به دستگاه جديد را وارد نماييد. سپس روي گزينه ثبت كليك نماييد. اكنون دستگاه جديد در سيستم ثبت گرديده و در بخش دستگاه ها نمايش داده مي شود. برای ثبت تردد از طریق لوکیشن می بایست ابتدا دستگاه مجازی را انتخاب و سپس طول و عرض جغرافیایی نقطه مورد نظر و شعاع مورد استفاده را درج فرمایید.

چگونه می‏توان گزارش ایجاد نمود؟

متناسب به نیازهرسیستم گزارشهایی مورد نیازقرار می‏گیرند، که این گزارش‏ها از طریق منوی گزارش ها ،گزارش‏های طراحی شده ایجاد می‏شوند و مورد استفاده قرار می‏گیرند. برای تعریف گزارش جدید، از نوار ابزار گزينه جديد را انتخاب نماييد. بخش جزييات گزارش براي شما فعال مي‏شود. در اين بخش اطلاعات مربوط به گزارش (نوع گزارش، عنوان گزارش) و در بخش نمایش در گروه مورد نظر برای نمایش گزارش در بخش معرفی گزارش و نوع متغیر تاریخ پارامتر اندازه گیری گزارش را وارد نماييد. سپس روي گزينه ثبت كليك نماييد. اكنون گزارش جديد در سيستم ثبت گرديده و در بخش گزارشات نمايش داده مي‏شود.

چگونه می‏توان برای پرسنل شیفت استثنا و خارج از گروه کاری به صورت ماهیانه تعریف نمود؟

از منوی عملیات حضور و غیاب، معرفی شیفت استثنا و از نوار ابزار گزینه شیفت های استثناء ماهیانه را انتخاب می کنیم. از لیست شیفت های استثناء ماهانه پرسنلی را جهت تعیین شیفت استثناء ماهانه، سپس آیکون ویرایش انتخاب شود. در صورت انتخاب، لیست تمامی شیفت های تعریف شده به همراه جزئیات، نمایش داده خواهد شد. جهت وارد نمودن کد یا کلید شیفت ها گزینه نمایش شیفت ها از نوار ابزار را انتخاب می کنیم. و کد یا کلید شیفت مورد نظر را پیدا می کنیم. در هریک از فیلدهای مربوط به روزهای ماه منتخب روزی که می بایست شیفت کاری به آن ها انتساب داده شود را انتخاب می کنبم و کلید شیفت وارد شود. درصورت تایید،گزینه تیک و درصورت انصراف گزینه ضربدر، انتخاب شود.

چگونه می‏توان برای یک مدیر جانشین تعیین نمود؟

از منوی عملیات مجوز، معرف جانشین گزینه جدید را انتخاب نمایید. در بخش انتخاب مدیر، مدیر مورد نظر را جهت انتخاب جانشین برای وی انتخاب نمایید. در بخش انتخاب جانشین،جانشین مورد نظر را برای مدیر انتخاب نمایید. مدت زمان جانشینی پرسنل انتخاب شده برای مدیر مورد نظر را انتخاب نمایید. اکنون جانشین جدید برای مدیر مورد نظر تعریف شده است و در بخش جانشین ها نمایش داده میشود.

چگونه می‏توان بودجه مرخصی سالیانه پرسنل را تنظیم نمود؟

از منوی تعاریف پایه، معرفی گروه قوانین، گروه قوانين مورد نظر را انتخاب نماييد. در نوار ابزار روي گزينه بودجه بندي مرخصي كليك نماييد. بودجه بندي مي تواند به صورت كلي و ساليانه براي گروه قوانين تعريف شود و يا بصورت جداگانه براي هر ماه تعيين شود. سال مورد نظر را انتخاب کنید و برروی نمایش کلیک کنید. از بخش بودجه بندی سال می توانید، مقدار روز و ساعت را برای سال انتخاب شده و از بخش حالت خاص می توانید مقدار روز و ساعت را به تفکیک ماه برای سال انتخاب شده در مرحله قبل وارد نمایید.

چگونه می‏توان متوجه شد یک پرسنل در کدام جریان کاری تعریف شده است؟

با استفاده از منوی مجوز، جزئیات جریان کاری و انتخاب حالت جستجو بر اساس پرسنل و نوشتن عبارت جستجو دکمه نمایش را می زنیم. در این حالت پس از انتخاب پرسنل برروی نمایش کلیک کنید و یا می توانید به طور مستقیم با وارد نمودن نام پرسنل در بخش عبارت جستجو ، جزییات جریان های کاری که آن پرسنل در جریان آن ها قرار دارد را جستجو کنید. می توانید جریان های کاری که آن فرد در آن ها قرار دارد را در بخش جریان های کاری ملاحظه نمایید. با انتخاب یکی از جریان های کاری مربوط به آن شخص نام مدیر آن جریان کاری در بخش مدیران نمایش داده می شود. اپراتورهای مربوط به آن جریان کاری در بخش اپراتورها نمایش داده می شوند. پرسنل تحت مدیریت آن جریان کاری در بخش پرسنل تحت مدیریت نمایش داده می شود. همین طور با انتخاب نام مدیر از بخش مدیران می توانید جانشین های آن مدیر را نیز در بخش جانشین ها ملاحظه نمایید.

چگونه می‏توان مرخصی سال قبل را به سال جاری منتقل نمود؟

جهت انتقال مانده مرخصي پرسنل از سال قبل به سال جاري مي توانيد از منوی عملیات حضور و غیاب، مانده مرخصی را انتخاب نمایید، از بخش پرسنل ، پرسنل و يا گروهي از پرسنل مورد نظر را جستجو نماييد. از نوار ابزار گزينه انتقال مانده مرخصی را انتخاب نماييد. در ديالوگ باز شده ، سال هاي مورد نظر را جهت انتقال انتخاب نماييد و گزينه ذخیره را انتخاب نماييد.

چگونه میتوان یک پرسنل را اپراتور جریان کاری قرار داد؟

از منوی عملیات مجوزگزینه معرفي جريان هاي كاري را انتخاب نمایید، جريان مورد نظر را جهت تعريف اپراتور انتخاب و از نوار ابزار روي گزينه اپراتور هاي جريان كاري كليك نماييد. در صفحه اپراتور هاي جريان كاري ، روي گزينه جديد كليك نماييد. از بخش پرسنل ، پرسنل مورد نظر را جستجو و انتخاب نماييد. گزينه فعال را جهت دسترسي اپراتور به جريان كاري انتخاب نماييد. از نوار ابزار گزينه ثبت را انتخاب نماييد. اكنون اپراتور براي جريان كاري مورد نظر اضافه داده شده است و در بخش اپراتور ها نمايش داده مي شود. جهت انتساب اپراتور هاي ديگر به جريان كاري مورد نظر مراحل بالا را تكرار نماييد.

چگونه میتوان یک پیش کارت را فعال ، ویرایش و به پرسنل دسترسی داد؟

با استفاده از منوی تعاریف پایه ، گزینه معرفی پیشکارت را انتخاب نمایید. از بخش پيش كارت ها ، پيش كارت مورد نظر را جهت ويرايش انتخاب نماييد. از نوار ابزار گزينه ويرايش را انتخاب نماييد. پیشکارت را فعال/ غیرفعال یا تغییر نام دهید. پس از اتمام ويرايش در نوار ابزار روي گزينه ثبت كليك نماييد.
با استفاده از سطوح دسترسی پیشکارت می توان دسترسی پیشکارت مورد نظر را به نقش های مختلف داد.

چگونه می‏توان یک قانون را فعال نمود؟

از منوی تعاریف پایه ، گزینه معرفی گروه قوانین را انتخاب نمایید. گروه قانون مورد نظر را انتخاب نمایید. از بخش الگوهاي قوانين ، الگوهاي مورد نظر را انتخاب نمایید. با كليك بر گزينه اضافه آن را به بخش قوانين اضافه نماييد. سپس در نوار ابزار روي گزينه ثبت كليك نماييد.
جهت تنظيم پارامترهاي قوانين ابتدا گروه قوانين مورد نظر را از بخش گروه های قوانين انتخاب کنید. از نوار ابزار بر روی گزينه ويرايش كليك نماييد.
جهت تنظيم پارامترهاي قانون، از بخش محدوده‏هاي تاريخ قانون بازه زماني مورد نظر را انتخاب نماييد. در نوار ابزار روي گزينه ويرايش كليك نماييد .(در صورتي كه بازه زماني وجود ندارد از نوار ابزار گزينه جديد را انتخاب نماييد و بازه زماني مورد نظر را انتخاب نماييد و روي گزينه ذخيره كليك نماييد. سپس در بخش پارامترهاي قانون ، پارامتر مورد نظر را انتخاب نمایید. از کادر رو به رو پارامتر مورد نظر را مقداردهي نماييد و روي گزينه تاييد كليك نماييد. در نهایت برروی ذخیره از منو بالا کلیک کنید.

چگونه می‏توان یک کاربر را مدیر سیستم قرار داد؟

از طریق منوی عملیات جانبی معرفی کاربران، از بخش كاربران ، كاربر مورد نظر را جهت ويرايش انتخاب نماييد. از نوار ابزار گزينه ويرايش را انتخاب نماييد. نقش کاربری را مدیر سیستم قرار دهید. پس از اتمام ويرايش در نوار ابزار روي گزينه ثبت كليك نماييد.

چگونه می‏توان کارکرد پرسنل را به صورت دستی محاسبه نمود؟

از منوی عملیات جانبی ، گزینه انجام محاسبات را انتخاب نمایید. محاسبات به دو روش انجام می شود: انفرادی و گروهی
انفرادي : محاسبات يك پرسنل را انجام مي دهد.
گروهي : محاسبات گروهي از پرسنل را انجام مي دهد.
ابتدا گزينه انفرادي يا گروهي را انتخاب كنيد.
هر پرسنل از کدام طریق میتواند از مانده مرخصی خود اطلاع پیدا کند. پرسنل مورد نظر را انتخاب كنيد. جهت جستجوي پرسنل مي توانيد از دكمه جستجو يا جستجوي پيشرفته استفاده كنيد. سپس محدوده تاريخ را انتخاب كنید. سپس روي كليد محاسبه كليك کنید. در این مرحله تا به پايان رسيدن نوار پيشرفت صبر كنيد. پیغام “محاسبات با موفقیت به اتمام رسید” نمایش داده می شود.
توجه شود که در صورتی که یک بار برای یک پرسنل خاص محاسبه انجام داده باشید و نیاز باشد تحت شرایطی خاص دوباره برای پرسنل محاسبه انجام دهید، می بایست از محاسبه اجباری استفاده کنید

سرویس جمع آوری امین

حذف کلیه لاگ های موجود در دستگاه از طریق نرم افزار امین

از منوی دستگاه ها، دستگاه مورد نظر خود را انتخاب نموده و کلیک راست نمایید و حذف کلیه رویدادها را بزنید. توجه داشته باشید که باید ارتباط با دستگاه برقرار باشد.

خروجی اکسل از لیست پرسنل موجود در نرم افزار امین

از منوی پرسنل، در لیست پرسنل کلیک راست نمایید و خروجی اکسل را بزنید.

گزارش خلاصه وضعیت کارت و انگشت

از منوی نظارت، گزارش خلاصه وضعیت کارت و انگشت را انتخاب نمایید و نمایش گزارش را بزنید. می توانید با استفاده از دکمه خروجی به اکسل، از این گزارش خروجی اکسل تهیه نمایید.

مراحل گرفتن لایسنس برای نرم افزار امین چگونه است؟

در AminDBToolsشناسه شرکت موجود در تب لایسنس را از طریق زدن دکمه کپی موجود در آن تب کپی نموده و در یک فایل تکست خالی paste نمایید. فایل مربوط به در یافت لایسنس را پرکرده و به همراه فایل تکست به شرکت جهت دریافت فایل لایسنس ارسال نمایید. بعد از در یافت فایل لایسنس فایل را در مسیر نصب برنامه جای گذاری نمایید.

مشاهده آنلاین وضعیت دستگاه ها

از منوی نظارت، مشاهده آنلاین وضعیت دستگاه ها را انتخاب نمایید. در این قسمت گزارش از وضعیت ارتباط دستگاه ها را میتوان مشاهده کرد.

نحوه ارسال پرسنل به دستگاه از طریق نرم افزار امین چگونه است؟

از منوی پرسنل، پرسنل مورد نظر خود را انتخاب نمایید. کلیک راست نموده و گزینه انتقال پرسنل به دستگاه را انتخاب نمایید. دستگاه مورد نظر را از لیست انتخاب نمایید و گزینه انتقال را بزنید.

نحوه بازیابی ترددها از بانک اطلاعاتی امین به چه صورت است؟

از منوی جمع آوری و بازیابی ترددها، بازیابی ترددها از بانک اطلاعاتی امین را انتخاب نمایید. دستگاه مورد نظر را از لیست دستگاه ها انتخاب نمایید. تاریخ مورد نظر و نوع رویداد را مشخص کرده و جستجو را بزنید.

نحوه برگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه از طریق نرم افزار امین

از منوی دستگاه ها، دستگاه مورد نظر را انتخاب کرده و توجه داشته باشید که ارتباط با دستگاه باید برقرار باشد. کلیک راست نمایید، گزینه تنظیمات کارخانه و سپس تنظیمات دستگاه را انتخاب نمایید.

نحوه پیکربندی پایگاه داده در DBTools به چه صورت است؟

SQL Server را انتخاب نمایید. نام سرویس دهنده SQL Server و نام کاربری و کلمه عبور مربوط به SQL Server را وارد نمایید. تست جهت اطمینان از برقراری ارتباط با SQL Server انجام دهید. نام دلخواه برای دیتابس وارد نمایید. با زدن دکمه ایجاد بانک اطلاعاتی دیتابیسی با نام وارد شده در SQL Server شما ساخته میشود.

نحوه تعریف اثر انگشت از طریق نرم افزار امین به چه صورت است؟

در منوی پرسنل از لیست پرسنل روی اسم پرسنل مورد نظر دابل کلیک کرده و وارد تب ثبت اثر انگشت شوید. دستگاه مورد نظر را انتخاب نمایید. از قسمت تصویر نمونه ها سطر اول را انتخاب کرده و دکمه اسکن را بزنید. بعد از ثبت اثر انگشت در تب اطلاعات اولیه دکمه اعمال تغییرات و ذخیره را زده و پرسنل را یه دستگاه ارسال کنید.

نحوه ثبت تنظیمات نظارت آنلاین در نرم افزار امین چگونه است؟

در منوی نظارت، مشاهده آنلاین ترددها را انتخاب نمایید. بخش ها و دستگاه های انتخاب شده در نظارت آنلاین قابل مشاهده میباشد.

نحوه جستجو به صورت آفلاین دستگاه در نرم افزار امین

از منوی دستگاه ها گزینه جستجو را بزنید.

نحوه جمع آوری تردد از دستگاه در نرم افزار امین به چه صورت است؟

در بازیابی از دستگاه نرم افزار با دستگاه ارتباط برقرار کرده وتردد موجود در دستگاه بازخوانی میشود.از منوی جمع آوری و بازیابی ترددها ، بازیابی ترددها از دستگاه ها را انتخاب نمایید. تاریخ مورد نظر و نوع رویداد را مشخص نمایید و گزینه بازیابی را بزنید.

نحوه جمع آوری ترددها از فایل به چه صورت است؟

از منوی جمع آوری و بازیابی ترددها، بازیابی ترددها از دستگاه را مشخص نمایید. لیست دستگاه ها جهت بازیابی را در حالت “از فایل” بگذارید. محدوده زمانی و نوع رویداد را مشخص نمایید. مسیر فایل دریافتی از دستگاه را از این قسمت انتخاب کنید و گزینه بازیابی را بزنید.

نحوه حذف پرسنل از دستگاه در نرم افزار امین چگونه است؟

از منوی پرسنل، روی پرسنل کلیک راست کرده، دریافت از دستگاه را انتخاب نمایید.

نحوه خروجی اکسل از لیست دستگاه ها در نرم افزار امین

از منوی دستگاه ها روی یکی از دستگاه های موجود در لیست دستگاه ها کلیک راست نموده و خروجی اکسل را بزنید.

نحوه دریافت پرسنل از دستگاه در نرم افزار امین به چه صورت است؟

از منوی پرسنل، روی پرسنل کلیک راست کرده و دریافت از دستگاه را بزنید.

نحوه فعال سازی دستگاه در نرم افزار امین چگونه است؟

در قسمت لیست دستگاه ها کد دستگاه ها را برای شرکت ارسال کنید و کد فعالسازی در یافت نمایید. بعد از در یافت کد فعالسازی از شرکت در قسمت لیست دستگاه ها روی دستگاه کلیک راست کرده گزینه مشاهده تنظیمات را انتخاب کرده. وارد تب فعالسازی شده و کد فعالسازیی که از شرکت دریافت کرده اید را در این قسمت وارد کرده و دکمه اعمال تغییرات را بزنید.

ورود اطلاعات پرسنل از فایل در نرم افزار امین

از منوی پرسنل، روی پرسنل کلیک راست کرده و ورود اطلاعات پرسنل از فایل را انتخاب نمایید.

انتقال گروهی پرسنل به بخش خاص

از منوی پرسنل، انتقال گروهی به بخش خاص را انتخاب کرده، سپس گزینه اعمال تغییرات کلی به پرسنل و بعد از آن انتقال گروهی به بخش خاص را انتخاب نمایید.

بازیابی ترددها از فایل

از منوی جمع آوری و بازیابی ترددها، بازیابی ترددها از فایل را انتخاب نمایید.(این منو مربوط به بازیابی تردد از طریق فایل دستگاه های توسان می باشد.) از لیست انواع دستگاه ها، دستگاه مورد نظر را انتخاب نمایید. بازه تاریخی که نیاز به بازیابی می باشد را مشخص نمایید و در آخر جستجو را بزنید.

تنظیم مرکز کنترل سرویس ها

از منوی تنظیمات، تنظیمات مرکز کنترل سرویس ها را انتخاب نمایید. از تنظیمات پایه، محدوده زمانی سرور را تنظیم نمایید و سپس اعمال تغییرات را بزنید.

تنظیم نرم افزارهای مقصد

از منوی تنظیمات، تنظیمات نرم افزارهای مقصد را انتخاب نمایید. در صورت استفاده از وب سرویس و یا نرم افزار راشن سیستم و پیوست این قسمت را تکمیل نمایید و سپس اعمال تغییرات را بزنید.

تنظیم نرم افزارهای مقصد در نرم افزار امین چگونه است؟

از منوی تنظیمات، تنظیمات نرم افزارهای مقصد را انتخاب نمایید. با توجه به نرم افزار مورد استفاده آن را از لیست انتخاب کرده، موارد خواسته شده را تکمیل و از دکمه تست ارتباط استفاده نمایید.

تنظیم کلید عملیاتی

از منوی تنظیمات، تنظیم کلیدهای عملیاتی و پیش کارت ها را انتخاب نمایید. تیک فعال دستگاه مورد نظر را زده و قسمت پیشکارت را پر کنید و سپس اعمال تغییرات را بزنید.

تنظیم مرکز کنترل سرویس ها چگونه انجام میشود؟

از منوی تنظیمات، تنظیمات مرکز کنترل سرویس ها را انتخاب نمایید. بسته به مدل دستگاه تب مورد نظر را انتخاب نمایید. در صورتی که از نوع جمع آوری دستگاه به سرور استفاده میکنید، گزینه سرویس جمع آوری دستگاه به سرور را انتخاب نمایید.

جستجوی خودکار دستگاه در نرم افزار امین

از منوی دستگاه ها ، جستجو را بزنید.

چگونه میتوان گزارش تردد پرسنل در نرم افزار امین را مشاهده نمود؟

از منوی نظارت، گزارش تردد پرسنل را انتخاب نمایید. پرسنل و دستگاه مورد نظر خود را از لیست انتخاب نمایید. تاریخ مورد نظر خود را مشخص کنید و نمایش گزارش را بزنید.

نحوه تعریف بخش

از منوی پرسنل، روی گزینه لیست پرسنل و بخش ها کلیک راست نمایید و تعریف بخش جدید را بزنید.

نحوه تعریف پرسنل در نرم افزار امین چگونه است؟

از منوی پرسنل، تعریف پرسنل جدید را بزنید.

نحوه تعریف سطوح دسترسی و اپراتورها در نرم افزار امین چگونه است؟

از منوی تنظیمات، سطوح دسترسی و اپراتورها را انتخاب نمایید. گزینه جدید را انتخاب نمایید. با انتخاب هر کدام از موارد میتوانید میزان دسترسی گروه ساخته شده را از این قسمت مشخص کنید.

نحوه تغییر شماره پرسنلی

از منوی پرسنل، روی پرسنل کلیک راست نموده و تغییر شماره پرسنلی را بزنید.

نحوه تغییر کلمه عبور

از منوی تنظیمات، کلمه عبور را انتخاب نمایید.کلمه عبور قدیمی و جدید خود را وارد نمایید و گزینه ثبت را در پایان بزنید.

نحوه تنظیم پیش کارت

از منوی تنظیمات، تنظیم کلیدهای عملیاتی و پیش کارت ها را انتخاب نمایید. در تنظیم پیش کارت ها در قسمت شماره کارت، شماره پرسنلی که کارت روی دستگاه برای آن تعریف شده وارد میشود.

نحوه تنظیم تاریخ و زمان دستگاه در تب دستگاه چگونه است؟

در منوی دستگاه ها روی دستگاه راست کلیک کرده و گزینه مشاهده تنظیمات را بزنید. در تب تاریخ و زمان در تنظیمات محدوده زمانی ، محدوده زمانی مورد نظرتان را انتخاب نمایید. گزینه دریافت ساعت سرور را بزنید. ساعت و تاریخ سرور به دستگاه ارسال میگردد.

نحوه تنظیم جمع آوری به صورت دستگاه به سرور چگونه است؟

در منوی دستگاه ها روی دستگاه راست کلیک کرده و گزینه مشاهده تنظیمات را بزنید. سرور را در حالت فعال بگذارید و Ip سرور را وارد نمایید.

نحوه تنظیم نوع جمع آوری به چه صورت می باشد؟

در قسمت لیست دستگاه ها کلیک راست روی دستگاه و از گزینه تنظیم نوع جمع آوری استفاده نمایید.

نحوه فعال سازی گروهی دستگاه ها

از منوی دستگاه ها روی دستگاه کلیک راست کرده و فعالسازی همه دستگاه ها را انتخاب نمایید.

نحوه فعالسازی و غیر فعالسازی کارت

از منوی پرسنل، روی پرسنل کلیک راست کرده و اعمال تغییرات کلی به پرسنل را بزنید و فعال/ غیر فعال سازی کارت پرسنل را انتخاب نمایید


سرویس جمع آوری بایو استار

Import کردن کاربران در BIOSTAR

در منوی سمت چپ User را انتخاب می کنیم. از قسمت بالا گزینه ی Import user را انتخاب می کنیم. از پنجره ی باز شده در قسمت File روی گزینه‏ی Brows کلیک کرده. فایل با پسوند csv را در مسیر مورد نظر انتخاب می‏کنیم. دکمه‏ی NEXtرا می زنیم. در پنجره ی بعدی گزینه‏ی IMPORT را وارد می کنیم. متن خود را اینجا وارد نمایید.

ارسال همه کاربران از نرم افزار روی دستگاه BIOSTAR

وارد منوی user شوید، در قسمت بالا گزینه ی Transfer All User To Device را انتخاب نمایید. در پنجره ای که باز می شود سمت چپ دستگاه مورد نظر را انتخاب می کنیم. در قسمت سمت چپ دستگاه مورد نظر را انتخاب می کنیم. دکمه ی Transfer to Device را می زنیم.

انتقال اطلاعات برای دستگاه (transfer to device) در BIOSTAR

پس از انجام و اتمام کارهای فوق می بایست تمامی تغییرات و تنظیمات جدید را برای دستگاه ارسال نماییم. وارد قسمت Access Control شده ، گزینه ی Transfer To Device را می زنیم، دستگاه مورد نظر را انتخاب می کنیم.

تعریف گروه های دسترسی در نرم افزار

ابتدا دستگاه را تعریف نمایید(Add Device)،ساعت های مجازبه تردد در روزهای هفته(Time Zone) را و سپس درب های موجود و تعریف دستگاه در آن(Door) را تعریف نمایید. گروه های دسترسی (Access Group)را تعریف نمایید. انتقال اطلاعات برای دستگاه را انتخاب نمایید و سپس پرسنل را در گروه های ساخته شده قرار دهید.

تعریف ساعت های مجاز به تردد در روزهای هفته (time zone):

از منوی سمت چپ گزینه ی Access control را انتخاب کنید. در قسمت بالا بر روی گزینه ی Time Zone راست کلیک کرده و گزینه ی ADD Time Zone را انتخاب کنید. در قسمت Name نام شخص یا گروهی که می خواهند از این تنظیمات استفاده کنند را وارد می کنیم . در جدول Detailsبری هر روز هفته که می خواهیم محدودیت تردد ایجاد کنیم در کنار هر روز گزینه ی را می زنیم. در پنجره ی باز شده زمان های مجاز برای تردد را وارد می نماییم و کلید ok را می زنیم .

پیدا کردن یک کاربر در لیست کاربران چگونه است؟

از منوی user ، گزینه ی Find User در پنجره ای که باز می شود گزینه ها را بر اساس موردی که مایل به جستجو می باشیم تکمیل می کنیم.

تعریف درب های موجود و تعریف دستگاه در BIOSTAR

از قسمت سمت چپ گزینه ی Doorsرا انتخاب می کنیم. در قسمت بالا روی گزینه ی Doorsراست کلیک کرده و گزینه ی ADD Door را انتخاب می کنیم. در قسمت Name نام دربی که دستگاه در آن نصب شده را وارد می نماییم و کلیدApply را می زنیم. زیر گزینه ی Doors دربی که تعریف کرده ایم اضافه می شود بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه ی ADD Device را می زنیم. در پنجره ی باز شده دستگاه مورد نظر را انتخاب و کلید OK و سپس Apply را می زنیم.

چگونه در biostar دستگاه را اضافه کنیم؟

در منوی Device ،گزینه ی Add Device در پنجره ی باز شده گزینه ی lan را انتخاب می کنیم و Next را می زنیم. در پنجره ی بعدی گزینه ی Tcp را انتخاب می کنیم و در منوی کشویی روبروی port ، دستگاه سوپریما مد نظر را انتخاب می کنیم و Next می کنیم. در پنجره بعدی منتظر می مانیم تا دستگاه را پیدا کند و در در پنجره با پر کردن گزینه ها ی device ip type نمایش می دهد. در پنجره بعدی دستگاه نمایش داده می شود با انتخاب دستگاه و زدن دکمه Add دستگاه را به Biostar اضافه می کنیم.

چگونه لاگ های دستگاه را حذف کنیم؟

در منوی Monitoring با استفاده از گزینه ی Delete Log

چگونه لاگ های دستگاه را دریافت کنیم؟

در منوی Monitoring، گزینه Upload Log در پنجره باز شده با انتخاب گزینه Upload Logs و انتخاب تاریخ مورد نظر لاگ ها در آن تاریخ از دستگاه واکشی می شوند، با انتخاب گزینه Upload All Log کلیه لاگ های دستگاه واکشی می شوند در قسمت Device دستگاه مورد نظر را انتخاب می کنیم.

چگونه لیست کاربران نرم افزار را در فایل متنی export کنیم؟

در منوی User روی user ریشه کلیک کرده و با انتخاب گزینه ی Export User در پنجره باز شده گزینه هایی که مورد نیاز می باشند را به وسیله علامت فلش به طرف مقابل انتقال داده و گزینه ی next را می زنیم. در پنجره ی بعدی مسیر فایل که با پسوند Csv ذخیره ی شود را مشخص می کنیم.

چگونه میتوان لاگ های کاربران Biostar را بررسی نمود؟

از منوی Administrator گزینه Access Log میتوانید لاگ عملیات کاربران را مشاهده نمایید.

چگونه همه پرسنل موجود روی نرم افزار را روی دستگاه ارسال کنیم؟

درمنوی User با انتخاب گزینه ی Transfer All User To Deviceدر پنجره ی بعدی با انتخاب گزینه ی Transfer To Device کلیه کاربران نرم افزار را به دستگاه انتقال می دهیم.

چگونه کاربران روی دستگاه را مدیریت کنیم؟

در منوی User، گزینه ی Manage User In Device را انتخاب می کنیم. در پنجره ی بعدی با نمایش 3 رنگ زیر وضعیت هر کاربر مشخص می شود:
New User : کاربرانی که در دستگاه وجود دارند و در نرم افزار نیستند با این رنگ نمایش داده می شوند.
Different User : کاربرانی که مشخصات آنها در دستگاه و نرم افزار متفاوتند با این رنگ نمایش داده می شوند.
Same User : کاربرانی که مشخصات آنها در دستگاه و نرم افزار مشابه است با این رنگ نمایش داده می شوند.
Get from device : با انتخاب این گزینه کاربرانی را که انتخاب کرده ایم از دستگاه به نرم افزار واکشی می کنیم.
Delete all : کلیه ی پرسنل دستگاه حذف می شوند.
Delete : با انتخاب این گزینه کاربرانی را که انتخاب کرده ایم از دستگاه حذف می کنیم.

نحوه جست و جو دستگاه در نرم افزار امین چگونه است؟

از منوی دستگاه ها گزینه جستجو را انتخاب کرده، نوع جست جو را روی حالت، جستجو با آی پی مشخص انتخاب کرده، نوع برند دستگاه را مشخص کرده، در قسمت مشخصات تکمیلی آی پی ست شده روی دستگاه را وارد نمایید و دکمه جستجو را بزنید. بعد از پیدا شدن دستگاه دستگا ه را انتخاب کرده ودکمه ثبت دستگاه را بزنید

نحوه اضافه و حذف اثر انگشت از طریق نرم افزار چگونه است؟

در منوی User روی نام کاربر مورد نظر دابل کلیک می کنیم سپس در قسمت تنظیمات ، تب FingerPrint، با دکمه Add یک ثر انگشت اضافه می کنیم. با دکمه Scan اسکن اثر انگشت را انجام می دهیم. با دکمه Delete یک اثر انگشت حذف می کنیم. س از اسکن دکمه ی Apply را جهت ذخیره ی اثر انگشت میزنیم.کاربر را روی دستگاه ارسال می کنیم و تیک Overwrite(در قسمت ارسال اثر انگشت بر روی دستگاه توضیح داده شده است)

تغییر ساعت دستگاه در BIOSTAR

ابتدا گزینه ی Device را انتخاب نمایید. از منوی بالا دستگاه مورد نظر را انتخاب می کنبم. تب Operation mod را کلیک نمایید. در پنجره سمت راست در قست Device Time، دکمه ی Get Device Time را می زنیم . ساعت و تاریخ را تنظیم می کنیم. دکمه ی Set Device Time را می زنیم تا ساعت ر روی دستکاه ارسال کند.

تفاوت Get Log و Upload Log در منوی Monitoring چیست؟

گزینه‏یGet Log لاگ ها را از روی پایگاه داده BioStar فراخوانی می کند.
گزینه‏ی Upload Log لاگ ها را از روی دستگاه فراخوانی می کند.

تنظیم ساعت دستگاه ها به چه نحوی صورت میپذیرد؟

در منوی Device روی دستگاه مورد نظر راست کلیک کرده در تنطیمات در تب Date & Time با زدن گزینه ی Get Time ساعت دستگاه را فراخوانی می کنیم و با وارد کردن ساعت مورد نظر در فیلد روبروی Set time و زدن این گزینه ساعت دستگاه تنظیم می شود.

تنظیم کردن ip سرویس دهنده روی نرم افزار به چه صورت میباشد؟

در پنجره لاگین گزینه Server setting قسمت Server IP را تنظیم و Server Port را روی 1480 تنظیم می کنیم.

چرا job نرم افزار biostar که برای جمع اوری اطلاعات طراحی شده کار نمی کند؟

برای پاسخ سوال بالا می بایست موارد زیر را بررسی نمایید:
سرویس Biostar در حالت start باشد.
سرویس SQL Agent در حالت start باشد.
ارتباط با دستگاه ها برقرار باشد

چگونه firmware دستگاه ها را آپدیت کنیم؟

در منوی option ، گزینه ی Device ، گزینه ی Firmware Upgrade ، در پنجره ی بعدی مدل دستگاه را انتخاب می کنیم گزینه ی Select Device را می زنیم. با انتخاب گزینه Select Firmware فریم ویر و زدن دکمه Upgrade به روز رسانی شروع می شود.

چگونه پرسنل نرم افزار را روی دستگاه ارسال کنیم؟

با انتخاب پرسنل مورد نظر و راست کلیک کردن روی آنها ، در منوی باز شده گزینه ی Transfer User to Device در پنجره ی باز شده در قسمت Select Device دستگاه مورد نظر را انتخاب می کنیم . با انتخاب گزینه ی Overwrite Users With Different Information کاربرانی که در دستگاه وجود دارند و با کاربران نرم افزار تفاوت(تفاوت در اثرانگشت-Face-card) دارند را رونویسی می کند . با انتخاب گزینه ی Transfer To Device انتقال انجام می شود.

چگونه ترددها را به صورت آنلاین در Biostar ببینیم؟

در منوی Monitoring گزینه ی Monitoring Realtime، پنجره را باز نگه داشته و هر پرسنلی که تردد می زند واکشی می شود و ما مشاهده می کنیم.

چگونه ip server دستگاه را مدیریت کنیم؟

در منوی Device روی دستگاه مورد نظر دابل کلیک کرده در قسمت Network،Ip Server را Use کرده و IP سرور Biostar را در قسمت مشخص شده تنظیم میکنیم .

چگونه ip دستگاه را ست کنیم؟

دستگاه مورد نظر را انتخاب می کنیم، در پنجره سمت راست در تب Network در قسمتTCP/IP setting گزینه ی NOT USE DHCP را انتخاب میکنیم. کادر های مشخص شده IP-Getway-Subnet را تنظیم می کنیم.

چگونه از طریق نرم افزار دستگاه را reset factory کنیم؟

از منوی Option گزینه ی Device، Factory Default و در پنجره ی باز شده انتخاب دستگاه مورد نظر و انتخاب گزینه ی Select Device و در نهایت دکمه Initialize را انتخاب فرمایید.

چگونه در biostar بخش های مختلف تعریف کنیم؟

در منوی user روی User راست کلیک کرده گزینه ی Add Department را انتخاب کرده در کادر باز شده نام بخش مورد نظر را وارد کنید.

چگونه یک کاربر جدید تعریف کنیم؟

از منوی USER گزینه ی Add New User در پنجره ی باز شده در قست name نام کاربری را وارد می کنیم. در قسمت ID شماره پرسنلی را وارد می کنیم. موار دیگر را در صورت لزوم وارد نمایید.

چگونه یک کاربر را روی دستگاه به عنوان مدیر تعریف کنیم؟

در منوی User ، روی نام کاربر مورد نظر دابل کلیک می کنیم. در قسمت تنظیمات – admin Level را روی Admin User تنظیم می کنیم سپس دکمه ی Apply را زده وکاربر را روی دستگاه ارسال می کنیم.

حذف کاربر از روی دستگاه به چه صورت انجام میشود؟

از منوی USER با انتخاب گزینه ی Manage user in device کاربر مورد نظر را انتخاب و سپس دکمه ی Delete را بزنید.

ست کردن ساعت دستگاه با سرور Biostar

انتخاب دستگاه مورد نظر،تب Network را کلیک نمایید. در قسمت Server، در قسمت مشخص شده ، Time Sync With Server را فعال کنید. در صورت تنظیم ساعت سرور در موعد مقرر، ساعت دستگاه هم درست خواهد شد.
در صورتی که تجهیزات خاصی جهت تنظیم ساعت های سرور با ساعت رسمی ایران(تهران) در اختیار دارید می توانید گزینه همسان سازی زمان سرور و دستگاه را فعال نمائید تا در اول فروردین و اول پاییز به طور اتوماتیک ساعت ها تغییر نمایند

قرار دادن پرسنل در گروه های ساخته شده در Biostar

از سمت چپ گزینه ی User را انتخاب می کنیم.add new user را میزنیم. در قسمت Name نام را به صورت انگلیسی وارد می کنیم. Access control را انتخاب میکنیم. به صورت پیش فرض دسترسی Full Access فعال می باشد روی آن کلیک کرده و در قسمت پایین دکمه DELETE را می زنیم تا حذف گردد. کلید ADD را زده و از پنجره سمت چپ سطح دسترسی مورد نظر را به پنجره سمت راست انتقال می دهیم و کلید OK و سپس کلید Apply را می زنیم


نرم افزار کلاک

چگونه میتوان از گزارش پرینت گرفت؟

شما میتوانید از قسمت گزارش گیری, گزارش کارکرد ماهانه را انتخاب و برای پرسنل خود گزارش بگیرید سپس با کلیک بر روی آیکون printer میتوانید از گزارشprint تهیه نمایید.

چگونه میتوان از گزارش خروجی اکسل تهیه کرد؟

از قسمت گزارش گیری، تهیه گزارش متنی و DBF میتوانید گزارشی که طراحی کرده را انتخاب و نام فایل خروجی را با پسوند .csv ذخیره نمایید.

چگونه میتوان از کارکرد کل پرسنل در یک ماه گزارش تهیه کرد؟

از قسمت گزارش گیری، گزارش کارکرد ماهانه میتوانید با انتخاب گروهی برای کل پرسنل گزارش تهیه کنید.

چگونه میتوان اطلاعات ثبت شده پرسنل را تغییر داد؟

از قسمت اطلاعات پایه, معرفی پرسنل میتوان پرسنل مورد نظر را انتخاب و سپس با استفاده از گزینه ی اصلاح پرسنل تغییرات لازم را اعمال و ثبت نمود.

چگونه میتوان اطلاعات را با فلش جمع آوری کرد؟

ابتدا فلش خود را Format FAT32 قرار دهید. سپس از دستگاه اطلاعات را تخلیه نماید و در نرم افزار کلاک از منو ارتباط با دستگاه, بازیابی اطلاعات را انتخاب نموده و فایل مورد نظر را پس از انتخاب بازیابی کنید. توجه داشته باشید هنگام اضافه کردن دستگاه در کلاک باید نوع ارتباط را حافظه USB انتخاب نمایید.

چگونه میتوان به صورت دستی برای پرسنل تردد، مرخصی، ماموریت، دورکاری و … را ثبت نمود؟

از قسمت عملیات حضور و غیاب ، اطلاعات حضور و غیاب ( کلیدعملیاتی F7 ) با انتخاب گزینه جدید میتوانید پرسنل مورد نظر خود را انتخاب و در تاریخ و ساعت دلخواه برای فرد نوع ترددی را که میخواهید ثبت کنید.

چگونه میتوان به ماربر دسترسی محدود برای مثال فقط دسترسی به قسمت گزارش گیری را داد؟

از قسمت عملیات جانبی, تعریف سطوح دسترسی میتوانید دسترسی کاربر موردنظر را تعیین نمایید.

چگونه میتوان تاخیر مجاز اول وقت را فقط 10 دقیقه در نظر گرفت و بیشتر از آن غیبت غیر مجاز محسوب شود؟

از قسمت اطلاعات پایه ، گزینه معرفی قوانین، گزینه اصلاح را برای گروه قانون مورد نظر انتخاب نموده و سپس قوانین کم کاری را باز کرده و میتوانید مدت تاخیر مجاز را 10 دقیقه لحاظ کنید.

چگونه میتوان تاریخ و زمان دستگاه را تغییر داد؟

در صورتی که دستگاه شما مستقیم در نرم افزار کلاک ثبت شده باشد میتوانید از قسمت ارتباط با دستگاه ها, تاریخ و زمان ترمینال ها, دستگاه را انتخاب و با استفاده از گزینه اجرا تاریخ و زمان دلخواه را به دستگاه ارسال نمایید.

چگونه میتوان ترددها را در کلاک بازیابی و جمع آوری کرد؟

از قسمت ارتباط با دستگاه ها، گزینه بازیابی اطلاعات ساعت میتوانید کلیه ترددها را بازیابی نمایید.

چگونه میتوان شیفت های تعریف شده را برای کل روزهای سال اعمال کرد؟

از قسمت اطلاعات پایه—> معرفی و برنامه ریزی گروه های کاری , گروه کاری مورد نظر را انتخاب نمایید سپس با انتخاب سال 1400و سپس ویرایش تقویم باز میشود. برای مثال روز شنبه (14 فروردین) را انتخاب نموده و از نوار کشویی پایین شیفت مورد نظر را انتخاب میکنیم ( این کار را برای روز های بعد تا روز جمعه (20 فروردین) انجام میدهیم) سپس گزینه انتخاب دوره را باز نموده و تکرار را از ماه 1 روز 14 تا ماه 1 روز 20 وارد و تایید میکنیم. بدین صورت شیفت برای تمامی روز های سال اعمال میشود و میتوان با زدن گزینه تعطیل رسمی, شیفت را از تعطیلات رسمی حذف نمود.

چگونه میتوان فونت تیتر و متن گزارش را تغییر داد؟

از قسمت عملیات جانبی، گزینه فونت گزارشات شما میتوانید فونت و سایز گزارش را تغییر دهید.

چگونه میتوان قانون شناوری را اعمال کرد؟

از قسمت اطلاعات پایه ، معرفی قوانین, گروه قانون مورد نظر را انتخاب نموده و اصلاح را بزنید سپس قوانین متفرقه را باز کرده و با توجه به شرایط مجموعه خود میتوانید تنظیم کنید که برای مثال نیم ساعت تاخیر اول وقت با نیم ساعت اضافه کار آخر وقت جبران شود.

چگونه میتوان گزارش دلخواه طراحی کرد؟

از قسمت اطلاعات پایه, طراحی گزارش متنی و DBF میتوان با انتخاب گزینه جدید گزارشی به دلخواه خود طراحی نمایید. ابتدا نام گزارش را مشخص نموده سپس فیلد های مورد نظر را انتخاب نمایید.

چگونه میتوان گزارش طراحی کرد؟

از قسمت اطلاعات پایه ، طراحی گزارش متنی و DBF میتوانید فیلدهای دلخواه را انتخاب کنید و گزارش مورد نظر خود را بسازید. سپس از منو گزارشگیری —> تهیه گزارش متنی DBF از گزارشی ایجاد شده خروجی بگیرید.

چگونه میتوان نسخه جاری نرم افزار را مشاهده کرد؟

از قسمت عملیات جانبی گزینه درباره را انتخاب نموده و میتوانید تاریخ کمپایل نرم افزار خود را مشاهده نمایید.

چگونه میتوان نسخه رایگان نرم افزار کلاک را تهیه کرد؟

شما میتوانید با مراجعه به سایت www.ghadir.co از قسمت پشتیبانی, ابزار ها نسخه رایگان کلاک 1.5 را دانلود نمایید.

فعال کردن پیش کارت ها به چه صورت میباشد؟

از قسمت تنظیمات ، نام گذاری پیش کارتها را انتخاب و سپس با کلیک کردن در ستون فعال میتوانید پیش کارت مورد نظر را فعال نمایید.

چرا با وجود اینکه ترددها به صورت صحیح و کامل جمع آوری می‏شود در گزارش هیچ ترددی نشان داده نمی‏شود؟

از صحیح بودن تاریخ و ساعت دستگاه مطمئن شوید.

چرا در تقویم یک روز به اشتباه تعطیل ثبت شده است؟

می‏توان از قسمت تنظیمات ،تعطیلات رسمی، روی روز مورد نظر کلیک کرده و سپس گزینه تعطیل را انتخاب کنید بدین صورت آن روز از تعطیلات حذف میگردد همچنین اینکار را باید برای تعطیلات غیر رسمی هم اعمال نمایید.

چرا در گزارش کارکرد ماهانه خروج یکی از پرسنل به عنوان ورود روز بعد ثبت شده است؟

از قسمت اطلاعات پایه، گزینه معرفی قوانین،گروه قانون فرد را انتخاب نموده و اصلاح را بزنید سپس قوانین متفرقه را باز کرده و ساعت شروع شبانه روز را یک ساعت بعد از ساعت خروج پرسنل تنظیم کنید ( توجه نمایید که این تغییر برای تمامی پرسنل که از این گروه قانون استفاده میکنند اعمال میشود) و در انتها تیک شروع شبانه روز قطعی است را بزنید و تغییرات را ثبت نمایید.

چرا ساعت مرخصی پرسنل اشتباه محاسبه شده است؟

از قسمت اطلاعات پایه ،گزینه معرفی قوانین، گروه قانون فرد را انتخاب نموده و اصلاح را بزنید سپس قوانین مرخصی را باز کرده و مشاهده میشود که روش تبدیل مرخصی ساعتی به روزانه هر 8 ساعت برابر یک روز است. در صورت عدم تمایل به اعمال این قانون میتوان ساعت را برابر با 0 قرار داد.

چرا هنگام اجرای نرم افزار متن ها به صورت علامت سوال نشان داده میشود؟

می‏بایست زبان خود را فارسی قرار داده، از control panel، region را انتخاب کرده، سپس از administrative، change system ، زبان را Persian انتخاب نمایید و در نهایت سیستم را restart کنید.

چرا هنگام بازیابی اطلاعات با پیغام ارتباط قطع میشود مواجه میشویم؟

زیرا ارتباط دستگاه قطع شده است. ارتباطات شبکه ای را بررسی و ping ip تنظیم شده در دستگاه را چک نمایید.

چرا هنگام گزارش گیری در قسمت توضیحات تعطیل شیفت نشان داده میشود؟

زیرا برای پرسنل شیفت تعریف نشده، شما میتوانید از قسمت اطلاعات پایه پس از معرفی شیفت آن را به گروه های کاری اختصاص داده و سپس گزارش بگیرید.

چرا هنگام گزارش گیری یا ثبت تردد با خطای directory مواجه میشویم؟

روی آیکون نرم افزار کلاک راست کلیک کرده از قسمت properties تب compatibility تیک گزینه Run this program in compatibility mode for و همچنین Run this program as an administratorرا بزنید.

چگونه دستگاه جدیدی را در نرم افزار اضافه کنیم؟

از قسمت ارتباط با دستگاه میتوانید با انتخاب گزینه معرفی دستگاه ساعت, دستگاه جدیدی را تعریف نمایید.

چگونه پس از اینکه آدرس ip را در دستگاه تغییر دادیم این تغییر را در نرم افزار هم اعمال کنیم؟

اگر دستگاه شما قبلا در نرم افزار تعریف شده است میتوانید از قسمت ارتباط با دستگاه، معرفی دستگاه ساعت, دستگاه مورد نظر را انتخاب نموده و گزینه اصلاح را بزنید سپس آدرس ip را در این قسمت اصلاح نمایید.

چگونه میتوان در نرم افزار کلاک پرسنل تعریف کرد؟

از قسمت اطلاعات پایه, معرفی پرسنل, میتوانید با انتخاب گزینه جدید پرسنل مورد نظر را ایجاد و ثبت نمایید.

چگونه میتوان در کلاک چندین بخش و زیر بخش تعریف کرد؟

از قسمت اطلاعات پایه, معرفی بخش های اصلی و اجزا آن با استفاده از دکمه “بخش اصلی جدید” می توان بخش جدید اضافه کرد و برای تعریف زیربخش، بخشی که می خواهیم زیر بخش در آن تعریف شود انتخاب کرده و با استفاده از دکمه ” زیربخش جدید”، زیربخش مورد نظر را تعریف می کنیم.

چگونه میتوان رمز عبور را تغییر داد؟

از قسمت عملیات جانبی، گزینه تغییر کلمه عبور میتوانید رمز عبور خود را تغییر دهید.

چگونه میتوان شیفت دو بازه ای تعریف نمود؟

از قسمت اطلاعات پایه—>معرفی شیفت ها ( کلید عملیاتی F4 ) را انتخاب کرده گزینه جدید را باز نموده سپس نام شیفت و بازه های مورد نظر را در قسمت محدوده اول , محدوده دوم و …. وارد کرده و ثبت فرمایید.

چگونه میتوان شیفت فرد را یک در یک روز خاص با فرد دیگری جابه جا کرد؟

از قسمت اطلاعات پایه، گزینه شیفت های استثنا, میتوان شیفت دونفر را جابجا نمود. همچنین شما می توانید در این قسمت شیفت دو روز یک فرد جابجا نمایید.

چگونه میتوان ورود و خروج پرسنل را در کلاک مشاهده کرد؟

از قسمت گزارش گیری، گزارش کارکرد ماهانه میتوانید ساعات ورود و خروج و همچنین مرخصی و ماموریت و غیبت و اضافه کاری را مشاهده نمایید.

چگونه میتوان کاربر جدید تعریف کرد؟

از قسمت عملیات جانبی, تعریف کاربر جدید سطح دسترسی کاربر را تعییت نموده سپس با انتخاب گزینه کاربر جدید میتوانید کاربر را تعریف کنید.

چگونه میتوان یک پست سازمانی را اصلاح یا حذف کرد؟

از قسمت اطلاعات پایه, معرفی پست های سازمانی با کلیک بر روی کلید اصلاح ، و تغییر نوع پست مورد نظر و کلیک بر روی کلید فشاری ثبت ، می توان نوع پست مورد نظر را تغییر داد .با کلیک بر روی کلید حذف، میتوان نوع پست مورد نظر را حذف نمود.
حذف نوع پست تنها در صورتی امکان پذیر است که هیج پرسنلی با پست مورد نظر تعریف نشده باشد. در چنین حالتی برای حذف آن ابتدا باید پست سازمانی تمامی پرسنلی که پست سازمانی آنها برابر با این پست در سازمان است را تغییر داد .

سوالات متداول دستگاه ها


Suprema

Time zone – تاریخ و زمان

تاریخ و زمان پس از ست کردن مجددا اشتباه می شود (FaceStation)

بستگی به سرویس جمع آوری (امین-بایواستار) دارد. Time zone امین و دستگاه باید حتما یکی باشد.
تیک سینک با سرور زده شده باشد. ممکن است ساعت سرور دچار مشکل باشد.

با اینکه ساعت را تنطیم می کنند مجدد 10 دقیقه عقب می افتد (FaceStation)

Timezone باید چک شود که با سرویس نگهداری (امین – بایواستار) سینک باشد.
آداپتار ممکن است قطعی وصلی داشته باشد.

در دستگاه فرمت تاریخ را میپذیرد اما ساعت را نه چه باید کرد (BioLite Net)

احتمالا اشکالات کاربری هست یا ممکن است اشکال سخت افزاری باشد. فرمت زمان در دستگاه وجود دارد.

اشکال در سنسور یا کارتخوان

مشکل سنسور اثر انگشت (Biostation A2)

احتمالا سنسور مشکل دارد، باید به تعمیرات فرستاده شود.
ممکن است به علت سختی مشاغل اثر انشگتشان قابل تشخیص نباشد.

دستگاه در هنگام ثبت اثر انگشت خاموش میگردد.( BioLite Net)

با یک آداپتور دیگر باید تست شود. اگر درست نشد، باید به تعمیرات فرستاد شود.

سنسور در هنکام خواندن تایم زیادی میگیرد (BioStation)

احتمالا سنسور مشکل دارد، باید به تعمیرات فرستاده شود.
ممکن است به علت سختی مشاغل اثر انشگتشان قابل تشخیص نباشد.
وجود پرسنل زیاد در دستگاه نیز سرعت را کم میکند.

دستگاه باید خاموش و مجدد روشن شود جهت ثبت اثر انگشت (BioLite Net)

با یک آداپتور دیگر باید تست شود. اگر درست نشد، باید به تعمیرات فرستاد شود.

امکان سنجی

وقتی درخواست تایید نشده امکان ثبت تردد روی دستگاه وجود نداشته باشد (FaceStation)

همچین امکانی وجود ندارد.

امکان افزایش ظرفیت face وجود دارد؟ (FaceStation F2)

خیر امکان ندارد.

انتقال و جابجایی پرسنل

بعضی از پرسنل اثر انگشت ارسال نشده (BioStation T2)

ممکن است ارتباط با دستگاه قطع باشد ولی داخل امین نگهداری شده باشد.
ممکن است با 2 شماره پرسنلی یک اثر انگشت تعریف شده باشد.

اثر انگشت ها روی دستگاه نیست (BioLite Net)

ممکن است حافظه دستگاه دچار مشکل شده باشد. اگر داخل امین داشته باشد، میتواند بفرستد یا باید مجددا تعریف شوند.
ممکن است مدیر دستگاه همه را پاک کرده باشد.

بررسی اشکالات سخت افزاری

دستگاه در منویش تاریخ و زمان رویت نمی شود. (BioStation)

احتمالا اشتباه کاربری است.

یکی از دستگاه های خریداری شده تگ ها(کارت) را به تازگی نمیخواند و این مشکل برای تمامی پرسنل است اما اثر انگشت گرفته می شود. (BioLite Net)

احتمالا دستگاه دیگری خریداری کردند که نوع کارت دیگری را قبول میکند و باید کارت مناسب دستگاه را خریداری نمایند.
ممکن است کارت خوان دستگاه خراب باشد که باید به تعمیرات فرستاده شود.

مشکل در ثبت چهره (FaceStation F2)

ممکن است اگر از روی نرم افزار تعریف میکنند، اختلال شبکه وجود داشته باشد و یا ممکن است تغییراتی در چهره پرسنل اتفاق افتاده باشد.

برای یک نفر در یک روز تردد ثبت نشده (BioStation)

ممکن است شخص اثر انگشت زده باشد و پیام fail گرفته باشد و متوجه این موضوع نشده باشد و یا مشکل از سمت کاربر هست.

هیچ اطلاعاتی در چند روز گذشته در دستگاه ثبت نشده (FaceStation)

ممکن است اشتباه کاربر باشد و اطلاعات جمع آوری نشده باشد و یا حافظه دستگاه مشکل پیدا کرده باشد که باید به تعمیرات فرستاده شود.

چگونه خاموش و روشن کردن دستگاه و چگونه ریست فکتوری کردن (BioStation)

برای خاموش و روشن کردن دستگاه باید دستگاه را از برق بکشند.
برای ریست فکتوری کردن، باید در دستگاه از منو، ریست فکتوری را بزنند و یا در نرم افزار امین وارد قسمت دستگاه ها شوند و ریست فکتوری را انتخاب نمایند.

به روز رسانی firmware

چطور آپدیت انجام دهیم؟ (BioStation)

برای آپدیت دستگاه حتما باید به واحد تعمیرات فرستاده شود.

تعریف و حذف پرسنل

امکان تعریف پرسنل با اثر انگشت نیست (BioStation)

ممکن است سنسور خراب باشد که در این صورت نه پرسنل را تعریف و نه ثبت میکند.
ممکن است mode دستگاه روی کارت باشد.

تعریف پرسنل با کارت (BioStation T2)

mode دستگاه باید روی کارت باشد و در مراحل بعدی کارت را اسکن میکند.

چگونه فردی که دو چهره برایش تعریف شده ، چهره ای که عینکی هست را حذف نماییم (FaceStation)

اطلاعات شخص باید پاک شود و مجددا تعریف شود.

تعریف مدیر روی دستگاه (FaceStation)

باید در دستگاه در منوی ویرایش پرسنل، سطح دسترسی کامل بدهند.
همچنین میتوان در نرم افزار امین در قسمت ویرایش پرسنل، سطح دسترسی کامل ایجاد نمایند و مجددا به دستگاه ارسال گردد.

تعریف پرسنل ادمین (BioStation2)

باید در دستگاه در منوی ویرایش پرسنل، سطح دسترسی کامل بدهند.
همچنین میتوان در نرم افزار امین در قسمت ویرایش پرسنل، سطح دسترسی کامل ایجاد نمایند و مجددا به دستگاه ارسال گردد.

راهکار دیگری بجز پای دستگاه جهت تغییر شماره پرسنلی وجود دارد(FaceStation)

شماره پرسنلی روی دستگاه قابل ادیت نیست. باید از طریق امین این کار را انجام بدهند.

تنظیمات اولیه و عمومی

دستگاه فیس پرسنل را نمی خواند (FaceStation)

تغییراتی در چهره پرسنل رخ داده است و یا چهره پرسنل پاک شده باشد.

تنظیم کلید عملیاتی به چه صورت است(Biostation A2)

بستگی به نرم افزار مقصد دارد. پیش کارت باید فعال باشد. اگر امین داشته باشد، باید یک سری تنظیمات انجام شود.

رمز دیفالت دستگاه سوپریما یادشون رفته و دستگاه رمز وارده را قبول نمی کند.( BioLite Net)

پسورد user1، 1111 است. اگر مدیر تعریف شده باشد، دستگاه باید به واحد تعمیرات فرستاده شود و ریست شود.
تنطیمات ثبت face(FaceStation)

پسورد ریست شده و پسورددیفالت را میخواهند (BioLite Net)

پسورد user1، 1111 است. اگر مدیر تعریف شده باشد، دستگاه باید به واحد تعمیرات فرستاده شود و ریست شود.
تنطیمات ثبت face(FaceStation)

تنظیمات دستگاه

ارتباط با دوتا از دستگاه ها قطع شده (BioStation)

باید ببینیم ping، Ip دستگاه ها را دارد یا خیر. اگر که نداشت مشکل از شبکه هست. اگر داشت ممکن است Ip جای دیگری هم استفاده میشود.

دستگاه پیغام عدم پذیرش ایپی میدهد (BioStation T2)

اگر که دستگاه به شبکه وصل باشد، دستگاه مشکل دارد و باید به تعمیرات بیاید.

تنظیمات دستگاه بعد ریست دچار مشکل شده(FaceStation2)

احتمالا فکتوری دیفالت شده و باید دوباره تنظیمات را ست کنند.

تنظیم ساعت به چه صورت انجام می شود(BioStation)

آموزش کامل در سایت موجود است.

جمع آوری با فلش

دستگاه اطلاعات را در فلش تخلیه نمیکند (BioStation)

احتمالا مشکل در فلش دارد. فلش فرمت شود. اگر درست نشد دستگاه به تعمیرات بیاید.

راهنمایی نصب

درخواست نصب دستگاه را دارن و میخواهن دستگاه را به سرور متصل کنند. در هنگام اتصال لیست دستگاه ها نمایش داده نمی شود.( BioEntry plus)

حتما باید به یک لپ تاپ وصل شود. سپس با نرم افزار Ip ست شود.

روشن نشدن و بالا نیامدن دستگاه

دستگاه روشن نمیشود(BioLite Net)

ممکن است مشکل از آداپتور باشد، اداپتور دیگری امتحان شود. اگر که درست نشد مشکل از دستگاه است و باید به تعمیرات بیاید.

دستگاه بالا نمی آید (BioStation)

دستگاه باید به تعمیرات بیاید.

ریست پسورد

با ریست فکتوری ادمین دستگاه حذف می شود.( BioLite Net)

حذف میشود. باید دوباره تعریف کنند.

هنگام تردد پرسنل ارور identify failed را نمایش می دهد. (BioLite Net)

اثر انگشت مشکل دارد و باید دوباره ثبت شود.

امکان ورود به منو دستگاه وجود ندارد(BioLite Net)

باید دستگاه به تعمیرات بیاید و حذف مدیر گردد.

امکان ورود به منو دستگاه نیست (BioStation)

باید دستگاه به تعمیرات بیاید و حذف مدیر گردد.

لایسنس و فعالسازی

میخواد دستگاه در نرم افزار امین تعریف کند اما ارور کد فعالسازی غیرمجاز است داده می شود.( BioStation L2)

با 85530 داخلی 220 تماس بگیرید.

ارسال کد فعالسازی (BioStation)

با 85530 داخلی 220 تماس بگیرید.

Timmy

Time zone – تاریخ و زمان

زمان دستگاه ست نمیشود(TMF850 )

time zone را رو +3:30 تهران بگذارند. سینک زمانی ایجاد گردد.

زمان دستگاه تنظیم میشود اما مجدد زمان دستگاه دچار تغییر میگردد (TMF850)

time zone را رو +3:30 تهران بگذارند. سینک زمانی ایجاد گردد.

انتقال جابه جایی پرسنل

میخواستند اطلاعات را به دستگاه دیگر انتقال بدهند و درخواست خرید و دریافت قطعات دستگاه را دارند برای مثال usb را داشتند و نمی دانستند از چه نرم افزاری برای جمع آوری اطلاعات استفاده در قبل استفاده می شده است.( A1)

نرم افزار امین خرید نمایند.

درخواست وارد کردن لیست پرسنل وارده در دستگاه حضور و غیاب قدیمی به دستگاه جدید خریداری شده را دارند(TMF850)

بستگی به دستگاه قدیمی دارد. احتمالا با امین درست میشود.

بررسی اشکالات سخت افزاری

عدم توانایی ثبت تردد با دستگاه و انتقال آن به نرم افزار امین(TFS70)

احتمالا مشکل کاربری هست. نیاز به آموزش دارند.

دستگاه نو به برق زده شده بوق ممتد میزند(TFS70)

به تعمیرات ارسال شود.

در هنگام ثبت چهره ،چهره نمایش داده نمیشود اما ثبت میگردد(TMF850)

به تعمیرات ارسال شود.

پسورد دستگاه فراموش شده است از این رو تنظیمات شبکه قابل تنظیم نیست و نمی توان به سیستم امین متصل شود(TFS70)

باید به واحد تعمیرات بیاید و رمز مدیر برداشته شد.

صفحه ی دستگاه خاموش شده است (TMF850)

به تعمیرات ارسال شود.

تعریف و حذف پرسنل

می خواستند ادمین جدیدی داشته باشند(TMF850)

در قسمت ثبت پرسنل سطح دسترسی کامل بدهند.

معرفی پرسنل با خطا انجام میشود(TMF850)

باید خطا بررسی گردد.

راهنمایی تعریف پرسنل در دستگاه(TMF850)

در قسمت تعریف پرسنل، پرسنل جدید را تعریف نمایند.

تعریف کارت روی دستگاه(TMF850)

در قسمت ثبت پرسنل کارت تعریف شود.

مشکل در تعریف پرسنل(TMF850)

مشکل کاربری هست. آموزش کامل داخل سایت موجود است.

تنظیمات دستگاه

ورود و خروج پرسنل دو بار ثبت می شود و نمیتوانند آن را درستگاه تغییر دهند و مجبور است نرم افزار کلاک 4 آن را پاک کند(TMF850)

روی دستگاه دو بار ثبت میشود وگرنه در نرم افزار مشکلی نیست.

می خواستند با wifi در امین با تایمی ارتباط بگیرند.( TMF850)

اگر امین در wifi باشد ، دستگاه با کابل متصل باشد، میشود. Wifi در تایمی آپشنال میباشد. در صورت وجود امکان پذیر است.

15(TMF850)

مشکل ارتباط با دستگاه وجود دارد.

کلید عملیاتی می توان تعریف کرد یا نه(TFS70)

دو تا کلید میتوان تعریف کرد.

تنظیمات ip دستکاه و ارتباط با نر م افزار(TFS70)

آموزش کامل در سایت موجود است.

جا به جایی دستگاه

درخواست نصب دستگاه در مکان جدید (TMF850)

با 85530 داخلی 220 تماس بگیرند.

جمع آوری با فلش

می خواستند داده ها از طریق فلش جمع اوری نمایند.( TMF850)

با نرم افزار امین امکان پذیر است.

مو قع تخلیه با فلش خطا می دهد(TFS70)

باید ببینیم خطا چیه. احتمالا باید فلش عوض شود.

نحوه جمع آوری تردد با فلش(TMF850)

آموزش کامل در سایت موجود است.

ترددها بازیابی نمیشود(TMF850)

احتمالا ارتباط دستگاه با امین قطع میباشد.

کلید عملیاتی و پیش کارت

هیچ کدام از کلید عملیت های مرخصی و ماموریت در آن عمل نمیکند(TFS70)

در دستگاه ورود و خروج ثبت شده.
میتوان آن ها را مرخصی و ماموریت لحاظ کرد اما در نرم افزار هندل میشود.

لایسنس و فعالسازی

فعالسازی و تنظیات دستگاه(TMF850)

با 85530 داخلی 220 تماس بگیرند.

درخواست کد فعالسازی(TMF850)

با 85530 داخلی 220 تماس بگیرند.