اولین محصول را واحد فروش می فروشد اما محصولات بعدی را خدمات پس از فروش

معرفی واحد خدمات پس از فروش

بسیاری از شرکتها به این نکته واقفند که خدمات پس از فروش موجب وفاداری و تکرار خرید می گردد. خدماتی که ارائه می شود باید در جهت تأمین انتظارات مشتری باشد، چرا که آمارها در دنیای صنعتی نشان می دهند یک مشتری ناراضی نظرات خود را به یازده نفر و یک مشتری راضی نظرات خود را به سه نفر منتقل می کند و نیز در دنیای امروز اگر یک مشتری دو کالا که یکی کیفیت مطلوب و دیگری خدمات پس از فروش مناسب دارد را تجربه نماید، تمایل مشتری برای خرید مجدد محصولی که خدمات پس از فروش بهتر داشته است بیشتر است.

واحد خدمات پس از فروش پس از مرحله بازاریابی و فروش، عهده دار ارائه خدمات فنی نظیر راه اندازی ، تحویل، آموزش نحوه بهره برداری از محصول خریداری شده و همچنین نگهداری و مراقبت از مشتری به نحو مطلوب و با کیفیت مناسب با هدف کسب رضایت می باشد.

در این راستا و با همین رسالت واحد خدمات پس از فروش شرکت طرح و پردازش غدیر دارای کارشناسان زبده و متخصص در حوزه های نرم افزار، سخت افزار، IT، شبکه و تعمیرات دستگاه های الکترونیک می باشد که به ترتیب با توجه به توانمدی هایشان در تیم های مرکز تماس ، نصب سخت افزار ، استقرار و نگهداشت پروژه ، توسعه و تست درخواست ها ، تعمیرات دستگاه ، قراردادها و ستاد مشغول به کار هستند.

تیم خدمات پس از فروش با شعار اعتماد شما بزرگترین دستاورد ماست ارائه خدمات با بالاترین کیفیت و در سریع ترین زمان ممکن به جهت جلب رضایت و اعتماد مشتریان را سرلوحه امورخود  قرار داده است. به همین منظور فرآیند انجام امور از ارجاع تا تحویل در کوتاه ترین زمان ممکن توسط کارشناسان حرفه ای اجرا می گردد.

نصب و استقرار

پس از مرحله فروش،  نصب و راه اندازی محصول خریداری شده به واحد خدمات پس از فروش ارجاع  و در صف کاری این واحد قرار می گیرد. با توجه به نوع محصول (سخت افزار و  نرم افزار) نحوه نصب از دو حالت غیر حضوری و حضوری در محل، انتخاب و با هماهنگی مشتری بشرح ذیل اقدام می گردد.

  • در صورت الزام کارشناس به محل مشتری مراجعه و اقدام به نصب و راه اندازی نرم افزار یا سخت افزار خریداری شده نموده و آموزش نحوه کاربری و تنظیمات لازم جهت بهره برداری از محصول خریداری شده را به مشتری ارائه می دارد.
  • در صورت عدم الزام به حضور در محل مشتری و امکان برقراری ارتباط ریموت، کارشناس اقدام به نصب و راه اندازی نرم افزار و اعمال تنظیمات لازم جهت بهره برداری از محصول خریداری شده می نماید و در صورت نیاز به آموزش راهبری نرم افزار، کارشناس تیم اعزام به محل مشتری مراجعه می نماید.

پشتیبانی

به کلیه مشتریان با توجه به محصول خریداری شده ، دوره پشتیبانی رایگان (زمان مشخص با توجه به نوع محصول) تعلق می گیرد. در صورت اتمام دوره پشتیبانی رایگان مشتری می تواند برای دریافت خدمات از طریق انعقاد قرارداد پشتیبانی به صورت سالیانه و خرید پکیج و در صورت عدم وجود قرارداد با پرداخت هزینه بابت خدمات موردی اقدام نماید.

مشتری می تواند در مرحله بهره برداری در صورت داشتن هرگونه ابهام، سوال و مشکل از طرق ارتباطی موجود موارد را به تیم مرکز تماس ارجاع دهد.

  • از طریق شماره تماس شرکت (85530 داخلی 2) با تیم پاسخگوی تلفنی تماس گرفته و مورد خود را مطرح می نماید.
  • از طریق سامانه تیکتینگ در سایت شرکت به آدرس ghadir.co  با انتخاب محصول خود اقدام به ثبت تیکت نموده و مشکل خود را عنوان می نماید.

در هر دو حالت فوق کارشناس پس از بررسی وضعیت مشتری در خصوص عدم اتمام دوره پشتیبانی رایگان یا وجود قرارداد پشتیبانی فعال، مشکل مطروحه مشتری را در سریعترین زمان ممکن به صورت تماس تلفنی بررسی و اقدام به ارائه راهکار جهت رفع مشکل می نماید. در صورت عدم رفع مشکل از طریق تماس تلفنی و  نیاز به بررسی بیشتر و امکان برقراری ارتباط ریموت، مشکل به صورت غیر حضوری بررسی و مرتفع می گردد. در حالتی که مشکل به صورت ریموت برطرف نشد و یا امکان ارائه بستر ریموت وجود نداشت، مشتری  جهت اعزام  حضوری کارشناس (با نظر به تعهدات قرارداد فی مابین) هماهنگ نموده ، مشکل در محل بررسی و مرتفع می گردد. در صورتی که مشتری قرارداد فعال نداشته باشد جهت ارتباط ریموت یا اعزام حضوری کارشناس به صورت موردی اقدام به اخذ هزینه می گردد.

بعضا مشتری در سامانه مورد بهره برداری خود خطایی مشاهده نموده و یا درخواست توسعه نرم افزار و یا سخت افزار مورد استفاده را دارد. پس از ارجاع موارد به این واحد با بررسی درخواست، در صورت مشهود بودن خطا و یا منطقی بودن در خواست توسعه، مورد جهت بررسی های تکمیلی و پیاده سازی به تیم فنی ارجاع می گردد. تیم فنی طبق زمانبندی مشخص ذیل قرارداد پشتیبانی و یا به صورت خدمات موردی درخواست ها را مرتفع نموده و پس از آماده سازی از طریق راه های ارتباطی( حضوری و یا غیر حضوری)  به مشتری تحویل می گردد.

در برخی پروژه های بزرگ با توجه به نیازمندی و درخواست مشتری و جهت دریافت خدمات حضوری و روزانه در محل، یک کارشناس مستقر به پروژه اختصاص می یابد.  نظیر پروژه های بانک مرکزی، بانک سپه، شرکت بهره برداری مترو تهران، شهرداری کرج و …. که کارشناس فنی شرکت در محل پروژه مستقر می باشد.

همکاران مستقر در تیم ستاد واحد خدمات پس از فروش بیشترین ارتباط و هماهنگی را با سایر واحدهای شرکت جهت پیگیری درخواست ها و مکاتبات مشتریان  دارند تا این موارد در کوتاهترین زمان ممکن صورت پذیرد.

تعمیرات

شرکت طرح و پردازش غدیر با بیش از ۳۵ سال تجربه، مفتخر است که با طراحی، تولید و ارائه سیستم های حضور و غیاب، سامانه های کنترل تردد، مدیریت رستوران، سیستم های امنیتی و احراز هویت توانسته ارتباطات موثر و موفقی با سازمان های دولتی و خصوصی ایجاد نماید. این شرکت ضمن ایجاد ارتباطات قوی با برندهای معتبر جهانی مانند سوپریما (Suprema) کره جنوبی، CMITECH  کره جنوبی، پوینت من (POINTMAN) کره جنوبی، تایمی (Timmy) چین، اکتوال (Aktuel) ترکیه و اخذ نمایندگی رسمی از آنها، اقدام به تولید دستگاه های حضور و غیاب، کنترل تردد، کنترل پارکینگ و اسکنر های کارت و اثر انگشت با برند انحصاری خود نموده است و در حال حاضر خدمات پس از فروش مربوط به تعمیرات کلیه محصولات سخت افزاری خود را عهده دار است.

در همین راستا، در صورت بروز مشکل در دستگاه و سخت افزار، تیم تعمیرات واحد خدمات پس از فروش این شرکت اقدام به تعمیر محصولات در محل شرکت می نماید. مشتری محصول را جهت بررسی و تعمیر ارسال می نماید سپس کارشناسان الکترونیک تیم تعمیرات مشکل سخت افزاری عنوان شده را بررسی و در صورت نیاز به تعمیر، اقدامات لازم را انجام داده و پس از تست های گوناگون، دستگاه را به مشتری تحویل می دهند. (دوره گارانتی و همچنین تعهدات قرارداد پشتیبانی فی مابین در هزینه تعمیر دستگاه لحاظ می گردد.)

اسکرول به بالا