نرم افزار هوش تجاری

تاثیر حضور و غیاب در منابع انسانی

فهرست مطالب

شما به‌عنوان صاحب یک کسب‌وکار یا مدیر منابع انسانی، باید نیروی کار خود را همیشه به چشم یک دارایی ارزشمند ببینید. بنابراین، لازم است بدانید که کارمندان شما چه زمانی سرکار می‌آیند و یا مثلاً آیا به خاطر دلایل شخصی تأخیر یا غیبت دارند یا خیر؟ با درنظر گرفتن این شرایط، اهمیت سامانه‌های حضوروغیاب و ردیابی زمان در مدیریت مؤثر منابع انسانی بسیار نمود پیدا می­کند. نظارت بر حضوروغیاب کارکنان برای بهبود عملکرد و بهره‌وری کسب‌وکار بسیار ضروری است. سازمان‌هایی که استراتژی‌های مؤثر نظارت بر حضوروغیاب را اجرا می‌کنند می‌توانند به کارکنان کمک کنند تا خودشان را با اهداف کسب‌وکار هماهنگ کرده، رضایت مشتری را افزایش دهند و بینش جامعی از بازدهی کارکنان را تقویت کنند.

در این مقاله به اهمیت و تأثیر سامانه‌های حضوروغیاب در مدیریت منابع انسانی و تاثیر هوش تجاری در حضور و غیاب پرسنل  می‌پردازیم.

 

بکارگیری هوش تجاری BI  در سامانه های حضوروغیاب

 

هوش تجاری اطلاعاتی را در اختیار سازمان های تجاری قرار می دهد که به آنها در تصمیم گیری های آگاهانه کمک می کند. کسب و کارهایی که از ابزارهای هوش تجاری استفاده می کنند پیشرفت های چشمگیری را تجربه کرده اند. سامانه های هوش تجاری حجم زیادی از داده ها را پردازش میکنند که می توانند به سرعت داده های یکپارچه را ارائه دهند.

داده های ارائه شده، تیم BI را قادر می سازد تا تصمیمات بهتری برای دستیابی به نتایج کارآمدتر بگیرند. این نتایج به سرعت ایجاد شده  و در محل مناسب برای تصمیم گیری های تجاری آینده به کار برده میشوند. به عنوان مثال، نرم افزارهای منابع انسانی مانند کنترل ورود و خروج با استفاده از سیستم حضور و غیاب هوشمند خود، سوابق حضور و غیاب کارکنان را در فضای ابری ذخیره می کنند.

از آنجا که داده های حضور و غیاب کارکنان به طور اتوماتیک و ایمن بر روی فضای ابری ذخیره می شود و در هر زمان قابل بازیابی است، کسب و کارها قادر به تصمیم گیری آگاهانه در مورد عملکرد کارکنان هستند.

 

تأثیر سامانه‌های حضوروغیاب در مدیریت منابع انسانی

 

1.صرفه‌جویی در زمان

 

سامانه حضوروغیاب کارکنان می‌تواند کمک بزرگی به بخش پرداخت حقوق و دستمزد کند. شما می‌توانید به‌جای ثبت دستی و اتلاف وقت کارکنان، به دنبال راه‌حلی خلاقانه مانند یک نرم‌افزار حضوروغیاب باشید تا کارهای مربوط به پرداخت حقوق و دستمزد سازمان شما را انجام دهد. درنتیجه، با استفاده از سامانه حضوروغیاب، هرماه زمان کمتری صرف آماده‌سازی و محاسبۀ حقوق و دستمزد و زمان بیشتری روی کارهای ضروری دیگر متمرکزشده و بهره‌وری کلی سازمان شمارا ارتقا می‌بخشند.

 

2. ارائه گزارش دقیق از هزینه‌های نیروی کار

 

هنگامی‌که بر حضوروغیاب کارکنان خود نظارت داشته باشید، می‌توانید محاسبات هزینه‌های نیروی کار خود را به‌دقت انجام دهید تا کارکنان فقط به ازای مدت زمانی که صرف کارکرده‌اند، دستمزد دریافت کنند. این بدان معنی است که ردیابی زمان حضوروغیاب در محل کار می‌تواند از موقعیت‌هایی که در آن برخی از کارمندان دیر سرکار میایند و یا زودتر محل کار را ترک کنند جلوگیری کنند. به لطف سامانه‌های حضوروغیاب، شما نه‌تنها به خاطر خطاهای پیش‌بینی‌نشده در هزینه ها صرفه‌جویی خواهید کرد، بلکه سوابق حقوق و دستمزد کارکنان را دقیق‌تر خواهید کرد.

 

3. جلوگیری از شکایت‌های حقوقی علیه شرکت

 

به‌طورکلی، محاسبه حقوق و دستمزد بر اساس زمانی است که کارمندان در شرکت حضورداشته‌اند. به همین دلیل است که اگر سامانه ردیابی حضوروغیاب قابل‌اعتمادی نداشته باشید، ممکن است با مشکلات حقوقی مواجه شوید. به یاد داشته باشید، عدم پرداخت کافی حقوق کارکنان می‌تواند کسب‌وکار شما را در معرض شکایت‌های قضایی قرار دهد.

ثبت ساعات کار کارکنان، انطباق سازمان شما با قوانین کار را افزایش می‌دهد. با نگهداری دقیق داده، می‌توانید سازمان خود را از شکایت‌های احتمالی در آینده نجات دهید. این داده‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا پایبندی سازمان را به حقوق کارکنان حفظ کنید.

دکمه بازگشت به بالا